Dubaj przetestuje cyfrowe tablice rejestracyjne

Już w przyszłym miesiącu w Dubaju rozpocznie się sprawdzian nowej technologii, która może spodobać się kierowcom. Tamtejszy Zarząd dróg i transportu chce bowiem testować cyfrowe tablice rejestracyjne.

Każdy samochód, aby móc poruszać się nim po drogach publicznych, musi posiadać tablice rejestracyjne. Wkrótce ten element wyposażenia auta może jednak zostać znacznie unowocześniony. Dubaj planuje bowiem przetestować cyfrowe tablice rejestracyjne.

Nowa technologia może być niezwykle przydatna nie tylko dla kierowców, ale też dla organów państwowych. Tablice mają bowiem nie tylko prezentować numer rejestracyjny pojazdu, ale też oferować wiele innych możliwości. Mają bowiem wyświetlać informacje np. o warunkach na drodze przydatne innym kierowcom, ale także ostrzegać, że auto jest skradzione.

Takie tablice mogą też mieć wiele innych zalet. Ułatwią bowiem płacenie za parkingi oraz opłacanie mandatów. Tego typu opłaty zostaną bowiem automatycznie odliczone z konta właściciela pojazdu. Obrońcom prywatności może jednak nie podobać się fakt, że będą posiadać GPS oraz nadajniki. Nadchodzące testy powinny wyjaśnić tego typu wątpliwości.

Na razie nie wiadomo ile takie tablice będą kosztować. Biorąc jednak pod uwagę zastosowaną w nich technologie, na pewno będą droższe niż standardowe tablice.

cyfrowe tablice rejestracyjne

Źródło: Bbc.com

You may also like...