Facebook może stać się portalem płatnym

W zeznaniach Marka Zuckerberga przed amerykańskim Kongresem pojawiła się bardzo ciekawa informacja dotycząca przyszłości portalu. Jego założyciel nie wyklucza, że w przyszłości Facebook może stać się płatny.

Facebook od samego początku był portalem darmowym, ale tak nie musi być przez cały czas. Niewykluczone, że największy na świecie serwis społecznościowy może w przyszłości stać się płatny.

Zasugerował to sam Mark Zuckerberg, podczas przesłuchań przed amerykańskim Kongresem w sprawie nielegalnego wykorzystania danych użytkowników. Podczas zeznań padło pytanie o to, czy portal będzie cały czas darmowy. Zuckerberg odparł, że zawsze będzie wersja serwisu, która jest dostępna całkowicie za darmo. Zasugerował w ten sposób, że w przyszłości mogą być oferowane dwie wersje usługi: jedna darmowa, druga płatna.

I niewykluczone, że taki właśnie jest plan. Świadczy o tym ciekawa wypowiedź dyrektor operacyjnej Sheryl Sandberg, która padła w programie Today Show sieci NBC. Sheryl w rozmowie z dziennikarzami powiedziała, że portal nie oferuje użytkownikom funkcji zablokowania zbierania danych na ich temat. Nie wykluczyła jednak, że taka opcja może być dostępna w płatnej wersji serwisu, jeśli taka powstanie.

Nie ma oczywiście pewności, że faktycznie pojawi się Facebook w płatnej wersji, ale nie byłoby to dużym zaskoczeniem. Podobny ruch kilka lat temu wykonało Google z portalem YouTube, uruchamiając YouTube Red. W zamian za abonament, użytkownik nie tylko pozbywa się reklam, ale też dostaje dostęp do wielu treści powstających specjalnie dla tej usługi.

Facebook

Źródło: Mobilesyrup.com

You may also like...