Twitter walczy z rosyjskimi użytkownikami

Jak donosi rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti, Twitter wspólnie z rosyjskimi władzami walczy z użytkownikami, którzy platformę mikroblogową wykorzystują do łamania prawa.

O jakim łamaniu prawa mowa? Otóż od początku marca, Twitter zablokował już pięć kont, którego posiadacze zachęcali do popełniania samobójstwa oraz zażywania narkotyków.Wszystko zaczęło się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to w Rosji uchwalono nowe prawo pozwalające władzom na stworzenie czarnej listy witryn promujących samobójstwa, pedofilię oraz zażywanie narkotyków. Odpowiedzialna za egzekwowanie prawa firma Roskomnadzor, natychmiast przystąpiła do monitorowania rosyjskich witryn oraz największych sieci społeczościowych, pod kątem zakazanych treści, wysyłając do ich właścicieli żądania ich usunięcia zanim zostaną podjęte odpowiednie kroki, łącznie z blokadą IP.

Twitter działa na nieco innej zasadzie, więc trudno byłoby uzyskać IP takiego łamiącego prawo użytkownika, ale oczywiście administratorzy portalu nie robią tutaj żadnych problemów i współpracują z Roskomnadzorem, blokując konta osób łamiących nowe zasady.

Źródło: Rian.ru

You may also like...