Dwuekranowy smartfon Samsunga w nowym patencie

Z poprzednich patentów opisujących nowe wynalazki Samsunga wynika, że koncern planuje stworzyć składane smartfony. Kolejny patent sugeruje jednak, że możemy się spodziewać również modelu o dwóch ekranach.

Patent jest bardzo ciekawy, ponieważ prezentuje urządzenie wyposażone w dwa wyświetlacze, które nie są ze sobą połączone żadnymi zawiasami, aczkolwiek w pełni ze sobą współpracują.Oba wyświetlacze dysponują różnymi podzespołami, współpracując ze sobą i wzajemnie się uzupełniają. Pierwszy z nich ma sensory, matę do bezprzewodowego ładowania, anteny oraz inne podzespoły. Drugi natomiast ma pozostałe sensory, takie jak UV, uchwytu, biometrię, a także ultradźwiękowy system obsługi ekranu z wielodotykiem. Sprzęt mógłby też posiadać moduł telewizyjny, a być może także pełnić funkcję urządzenia medycznego, rejestrując tętno, ciśnienie krwi, temperaturę ciała lub poziom glukozy we krwi, co byłoby przydatne dla cukrzyków.

Wniosek patentowy dotyczący opisanej technologii złożono w listopadzie zeszłego roku, więc jest stosunkowo nowy. Nie oznacza to jednak, że Samsung szybko zrealizuje ten pomysł i wprowadzi takie urządzenie na rynek.

Źródło: Patentlymobile.comYou may also like...