DxOMark przetestowało aparat Galaxy S8

Specjaliści z witryny DxOMark zajmującej się testami aparatów fotograficznych w nowoczesnych smartfonach, sprawdzili najnowszego Samsunga Galaxy S8. Telefon nie zdobył jednak podium.

Nowoczesne smartfony posiadają sensory o wysokich rozdzielczościach, więc chętnie używane są przez użytkowników do robienia zdjęć. Nadają się do tego całkiem nieźle, bo choć ich parametry nie dorównują lustrzankom, to są zgrabniejsze i łatwiejsze w transporcie.

Wielu użytkowników kupując nowy smartfon zwraca więc uwagę na parametry aparatu i chciałoby wiedzieć, czy spełni ich potrzeby. Odpowiedź na to pytanie dostarczają specjaliści z witryny DxOMark, którzy zajmują się ich testami. Tym razem wzięli na warsztat najnowszego Samsunga Galaxy S8.

Test wykazał, ze nowy flagowiec koreańskiego giganta radzi sobie na tym polu całkiem nieźle, czasem wyprzedzając nawet iPhone’a. Redaktorzy DxOMark twierdzą, że telefon ma jeden z najlepszych aparatów jakie kiedykolwiek testowali. Świetnie radzi sobie przy słabym oświetleniu, znacznie redukując poziom szumów. Niestety na zdjęciach da się zauważyć delikatną utratę szczegółów oraz ostrości.

Uznanie zyskało również nagrywanie filmów. Inżynierowie Samsunga znacząco poprawili stabilizację obrazu. Problem w tym, że poziom zaszumienia jest widoczny przy słabym oświetleniu.

Galaxy S8 zyskał uznanie DxOMark, ale nie przyznano mu najwyższej oceny. Dostał wprawdzie 88 punktów, lecz jest to o 1 punkt mniej od Google Pixel, którego aparaty okazują się być znacznie lepsze.

Z pełnym testem nowego flagowca Samsunga, możecie zapoznać się na tej stronie.

Galaxy S8

Źródło: Dxomark.com

You may also like...