ARCHOS Mate tanim rywalem dla Amazon Echo

Inteligentne głośniki wyposażone w funkcje zarządzania domowym sprzętem, stają się coraz powszechniejsze. Na rynku wciąż pojawiają się kolejne modele rywalizujące z Amazon Echo, a jednym z najnowszych jest ARCHOS Mate Show.

Jest to najnowszy asystent domowy w ofercie francuskiego producenta. Urządzenie wyposażone zostało w wyświetlacz LCD, który może mieć 5″ lub 7″. Na jego pokładzie znajdziemy także cyfrowego asystenta Alexę, potrafiącego spełniać wiele różnych zadań.

ARCHOS Mate to urządzenie, które rozwija w alternatywnym kierunku zaprezentowanego na targach MWC 2018 asystenta domowego Hello – opartego na rozwiązaniach Google. Podobnie jak w przypadku Hello, mamy tu do czynienia z inteligentnym głośnikiem wyposażonym w ekran, którym można sterować za pomocą komend głosowych.

Wbudowane w urządzenie mikrofony przechwytują polecenia i przetwarzają je, wykorzystując do tego chmurową usługę Alexa. ARCHOS Mate dostarczy informacje na temat pogody lub newsy, zarządza listami zakupów oraz obsługuje komunikację – zarówno audio, jak i wideo. Asystent może też pełnić rolę centralki dla ekosystemu smart home (inteligentnego domu), opartego na usłudze Amazon Alexa, która pozwala zarządzać między innymi oświetleniem, ogrzewaniem oraz monitoringiem.

ARCHOS przygotował dwa warianty urządzenia Mate. Mniejszy z ekranem o przekątnej 5 cali, który swoim wzornictwem nawiązuje do popularnych zegarków do sypialni oraz większy, z ekranem o przekątnej 7 cali – zbliżony wyglądem do zaprezentowanego w lutym asystenta ARCHOS Hello.

Urządzenia wyposażone są w czterordzeniowy procesor, moduły komunikacyjne (Bluetooth oraz Wi-Fi), dwa mikrofony oraz kamerę o rozdzielczości 5 MP. Oba modele mogą funkcjonować bez zasilania sieciowego. ARCHOS Mate z 5-calowym ekranem wykorzystuje baterię o pojemności 1500 mAh, a wersja 7-calowa posiada ogniwo o pojemności 3000 mAh.

ARCHOS Mate na rynku europejskim pojawi się w już w październiku 2018. Jego funkcjonalność w wybranych krajach będzie uzależniona od lokalnego wsparcia dla usługi Amazon Alexa. Obecnie nie obsługuje ona komunikacji w języku polskim. Sugerowane ceny ARCHOS Mate będą zaczynać się od 99 euro.

ARCHOS Mate

Źródło: Sarota.pl

You may also like...