JetFlash Vault 100 – bezpieczny pendrive do ochrony danych

Transcend wprowadza na rynek nowy pendrive o nazwie JetFlash Vault 100. Jest to wersja bezpieczna, wyposażona w sprzętowe szyfrowanie danych, które zabezpieczy je przed wpadnięciem w niepowołane ręce.

W dzisiejszych czasach dane są bardzo cenne, więc należy je chronić przed przejęciem. Największe ryzyko pojawia się w czasie ich przenoszenia, więc firma Transcend wprowadza do polskich sklepów pendrive, który potrafi je bardzo skutecznie zabezpieczyć.

JetFlash Vault 100, to urządzenie, które można określić mianem przenośnego sejfu. Zapewnia bowiem kryptograficzną ochronę plików zgodną ze standardem FIPS 197, czyli 256-bitowym szyfrowaniem AES w trybie XTS. Pendrive wyposażony jest w interfejs USB 3.1 Gen 1 cechujący się prędkością odczytu do 160 MB/s i zapisu do 40 MB/s. Nośnik wykorzystuje technologię MLC NAND Flash, która pozwala na uzyskanie lepszej efektywności pracy i dłuższej żywotności pamięci, w porównaniu do techniki zapisu TLC.

Przy pierwszym podłączeniu JetFlash Vault 100 do komputera specjalna aplikacja poprosi użytkownika o ustawienie silnego hasła. Oprogramowanie, z którego korzysta przenośny magazyn danych, zawiera funkcję blokującą dostęp do zapisanych plików po dziesięciu nieudanych próbach wpisania hasła. Jedynym rozwiązaniem po takiej blokadzie jest sformatowanie nośnika.

Produkt jest także wodoszczelny, co potwierdza certyfikat IPX8. Jego obudowa jest natomiast połączeniem wytrzymałego plastiku i silikonowej ramki, zapewniającej odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne.

TRANSCEND JetFlash Vault 100 pojawi się w sprzedaży w Polsce w lipcu 2018 roku. Nośnik objęty jest pięcioletnią gwarancją i występuje w trzech wariantach pojemnościowych: 8, 16 i 32 GB. Sugerowane ceny TRANSCEND JetFlash Vault 100 dla poszczególnych pojemności wynoszą:
8 GB – 100 zł
16 GB – 155 zł
32 GB – 225 zł

pendrive

Źródło: Sarota.pl

You may also like...