Dynamiczna pogoda w Battlefield 1

Najnowsza produkcja studia DICE zapowiada się coraz bardziej smakowicie. Autorzy potwierdzili, że Battlefield 1 będzie mieć dynamiczną pogodę na każdej z multiplayerowych map.

Większość sieciowych shooterów to gry statyczne, w których na mapach nie zmienia się praktycznie nic. Nowością w tej kwestii było Battlefield 4, które możliwość zmiany wyglądu map poprzez ich zalanie wodą lub zniszczenie budynków. Urozmaiceniem były też różne warunki pogodowe w postaci deszczu na mapie Paracel Storm lub burzy piaskowej w Gulf of Oman.W Battlefield 1 autorzy chcą wprowadzić jeszcze więcej zmian w tym zakresie i zapowiadają dynamiczną pogodę na każdej z multiplayerowych map. Pogoda nie będzie tylko zmianą kosmetyczną, gdyż w znaczący sposób wpłynie na rozgrywkę. Na przykład gęsta mgła ograniczy skuteczność snajperów, zaś słaba widoczność sprawi, że walka będzie się toczyć na krótki dystans.
Deszcz również będzie mieć wpływ walkę. Ograniczy widoczność, przez co trudniej będzie wykryć przeciwnika. Piloci samolotów będą musieli więc zejść znacznie niżej, by dostrzec cele, a to z kolei zwiększy ryzyko ich zestrzelenia.

Oczywiście różne warunki pogodowe będą miały też odzwierciedlenie w wyglądzie gry. Gdy zerwie się wiatr, zobaczymy odlatujące ptaki, a na broni i mundurach pojawią się krople deszczu, gdy zacznie padać.

To wszystko będziemy mogli sami obejrzeć już 31 sierpnia, gdy udostępniona zostanie otwarta beta Battlefield 1. Battlefield 1 warto zamówić już teraz. Grę w atrakcyjnej cenie dostaniecie na ten stronie oraz w tym sklepie

Źródło: Battlefield.comYou may also like...