Pokemon GO przestanie działać na niektórych smartfonach

Od 1 lipca popularna gra Pokemon GO stanie się niedostępna dla niektórych użytkowników. Producent ogłosił, że tytuł przestanie wspierać starsze smartfony z Androidem.

Choć Pokemon GO szczyt popularności ma dawno za sobą, to wciąż trzyma się całkiem nieźle i ma sporą liczbę użytkowników. Niebawem może ona jednak nieco się skurczyć, gdyż tytuł przestanie działać na niektórych smartfonach z Androidem.

Niantic ogłosiło, że od 1 lipca gra przestanie wspierać starsze modele. Producent oficjalnie nie wyjaśnił powodów swej decyzji, więc nie wiemy co nim kierowało. Możemy jednak założyć, że chodzi wydawane w ostatnim czasie aktualizacje, które mocno rozbudowały tytuł. Na starszych urządzeniach mógłby on już nie działać tak jak powinien. Starsze urządzenia nie mają bowiem tak wydajnych procesorów by obsłużyć wszystkie funkcje, oraz odpowiedniej ilości pamięci RAM. Rozgrywka mogłaby więc nie być wystarczająco płynna.

Nie ma jednak powodów do paniki, gdyż gra przestanie działać tylko na sprzęcie z Androidem 4.4 KitKat. Na szczęście takich urządzeń nie ma już wiele, więc jeśli ktoś straci możliwość zabawy, to będzie to bardzo niewielka liczba osób.

Dodam, że to samo dotyczy innej gry Niantic z technologią AR, jaką jest Ingress. Firma sugeruje jej użytkownikom, by zaktualizowali swój system operacyjny do Androida 5.0, jeśli chcą dalej się nią bawić.

Pokemon GO

Źródło: Twitter.com

You may also like...