LG G6 z wymienną baterią

W dzisiejszych czasach mało który model smartfona, pozwala użytkownikowi na samodzielną wymianę baterii. Na szczęście taką możliwość zaoferuje nam nadchodzący LG G6, nowy flagowiec koncernu LG Electronics.

Bateria w nowoczesnych smartfonach zużywa się bardzo szybko. Niedoskonałość samej technologii oraz brak umiejętności jej właściwego ładowania sprawiają, że już po roku zaczyna wykazywać oznaki zmniejszenia pierwotnej pojemności.Istnieją wprawdzie aplikacje, które uczą prawidłowego ładowania baterii, ale lepszą możliwością byłaby możliwość jej samodzielnej wymiany. Niestety większość producentów tak projektuje swój sprzęt, aby nie dało się tego zrobić i trzeba było korzystać z usług serwisu, które liczą sobie za to bardzo dużo.

Jak donosi Korea Herald, w LG G6, użytkownik będzie mógł samodzielnie wymienić akumulator. Wprawdzie nowy flagowiec koreańskiego koncernu nie będzie miał już modularnej budowy jak LG G5, gdyż pomysł okazał się porażką, to baterię da się w nim wymienić.Wiemy już, że LG G6 otrzyma nowy moduł kamery, który będzie służył równocześnie jako aparat do robienia zdjęć i nagrywania filmów, a także jako skaner tęczówki. Smartfon, dzięki technologii MST (Magnetic Secure Transmission) będzie też współpracował z mobilnym systemem płatności LG Pay.

Nowy produkt nie ma jeszcze daty premiery, ale firma zapowiada, że pokaże go w pierwszym kwartale przyszłego roku. Możliwe więc, że ujrzymy go podczas targów Mobile World Congress, które odbędą się w dniach 27 luty – 2 marca.

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...