LG zwróci pieniądze za wadliwe Nexusy 5X

Koncern LG Electronics zapewnił wszystkich użytkowników wadliwych Nexusów 5X, że otrzymają pełny zwrot pieniędzy, które za nie zapłacili. Chodzi o urządzenia wpadające w pętlę restartów.

Smartfony z rodziny Nexus nigdy nie były urządzeniami szczególnie udanymi, a największy problem jest z modelem Nexus 5X. Wykryta niedawno wada konstrukcyjna wprowadza te urządzenia w pętlę restartów, z których nie da się już ich wyprowadzić.Zazwyczaj w takim wypadku smartfon trafia do serwisu na naprawę gwarancyjną, w ramach której wada jest ona likwidowana, albo użytkownik otrzymuje w zamian nowy lub odświeżany fabrycznie sprzęt. W przypadku modelu Nexus 5X, wady nie da się już naprawić.

Okazało się bowiem, że podzespół który uległ awarii i wprowadza urządzenie w pętlę restartów, nie jest już dostępny w magazynach, a co gorsza, już się go nie produkuje. Gdy na rynek trafiły Pixel i Pixel, starszy Nexus 5X przestał być sprzedawany, a jego produkcja została zakończona. Innymi słowy smartfon jest już złomem, którego zwyczajnie nie da się naprawić.Na szczęście LG nie zamierza zostawić swych klientów na lodzie i zapewnia, że każdy użytkownik wadliwego sprzętu, otrzyma pełny zwrot pieniędzy, które za niego zapłacił. Trzeba jedynie pokazać producentowi paragon, na podstawie którego ustalona zostanie kwota i poczekać około czterech tygodni na zwrot pieniędzy.

Źródło: Reddit.com

You may also like...