Seagate stworzyło dysk SSD dla fanów Gwiezdnych Wojen

Miłośnicy Gwiezdnych Wojen mogą zakupić do swego peceta w niezwykły dysk SSD przygotowany przez firmę Seagate. Wyposażono go w miecz świetlny, co tworzy bardzo ciekawy efekt wizualny.

Oferta gadżetów związanych z marką Gwiezdnych Wojen jest bardzo szeroka i trudno je wszystkie zliczyć. Czasem pojawiają się one równie jako osprzęt do naszego peceta, jednak zwykle są to podkładki pod myszki, czy też myszki i klawiatury z naniesionymi odpowiednimi grafikami. Firma Seagate poszła jednak znacznie dalej i stworzyła dysk SSD, wyposażony w miecz świetlny.

Dysk SSD z mieczem świetlnym

Lightsaber Collection Special Edition FireCuda PCIe Gen4 NVMe SSD, to nowy dysk tego znanego producenta, którego wygląd robi wrażenie. Wzbogacono go bowiem o trzy wymienne panele, a każdy z nich nawiązuje do miecza świetlnego najpopularniejszych postaci kultowej sagi. Są to Darth Vader, Obi-Wan Kenobi i Luke Skywalker.

Miecze oczywiście wyposażono w podświetlenie LED RGB. Dlatego aby mogło to funkcjonować, płyta główna musi mieć 5 V gniazdo zasilania do sterowania oświetleniem. Dodam, że wymienne panele pochodzą od firmy EKWB, która zajmuje się sprzedażą systemów chłodzenia cieczą. Panele oczywiście wyglądają bardzo efektownie, ale ich nabywcom pozostaje mieć nadzieję, że nie wpływają negatywnie na chłodzenie dysków. Poza tym aby to wyeksponować, należy posiadać obudowę z bocznym oknem.

Jeśli chodzi o stronę techniczną nośników, to oferują prędkość odczytu/zapisu na poziomie odpowiednio 7300 MB/s i 6900 MB/s i obejmuje je 5-letnia gwarancja producenta. Jest także 3-letnia usługa darmowego odzyskania danych w przypadku awarii sprzętu, natomiast jego żywotność szacowana jest na 1,8 mln godzin.

dysk SSD
Źródło: Seagate

Dyski dostępne są w wersji 1 TB za 184,99 dolarów oraz 2 TB, który kosztuje 289,99 dolarów. Warto jednak dodać, że poza panelami są to standardowe modele FireCuda 530. Można je mieć za 109,27 dolarów w wersji 1 TB, zaś za wariant 2 TB trzeba zapłacić 188 dolarów.

dysk SSD
Źródło: Seagate

Gdybyście chcieli sprawdzić ceny dysków SSD w polskich sklepach, to zapraszam na tę stronę, gdzie znajdziecie szeroki ich wybór. #reklama

You may also like...