Inteligentna lampa Dysona dostosuje światło do pory dnia

Dyson Lightcycle Morph to najnowsza propozycja znanego producenta sprzętu AGD, w kategorii oświetlenia. To inteligentna lampa z wieloma ciekawymi funkcjami.

Inteligentne oświetlenie nie jest w dzisiejszych czasach niczym nowym. Na rynku od lat dostępne są żarówki Philips Hue, które oferują nie tylko możliwość zmiany koloru światła, ale też zdalne sterowanie ich pracą.

Firma Dyson opracowała jednak lampę, która potrafi znacznie więcej. Nowy produkt nazywa się Dyson Lightcycle Morph i jest lampą o bardzo szerokich możliwościach. Produkt posiada kilka trybów pracy i może śledzić w jakich godzinach trwa dzień w lokalizacji użytkownika. Dodatkowo bierze pod uwagę wiek oraz jego nastrój, odpowiednio dopasowując jasność światła.

Lampa oferuje cztery różne tryby pracy, a są to: Ambient Light, Task Light, Feature Light oraz Indirect Light. Każdy z nich stworzono do określonych zadań. Na przykład Ambient Light daje ciepłe światło podobne do świecy, ze zredukowanym poziomem niebieskiego światła idealne do relaksu. Ciekawą opcją jest Indirect Light, która wykorzystuje inteligentną optyczną głowicę obracaną o 360 stopni. Kieruje ona światło w taki sposób, aby odbijało się od sufitów, ścian oraz podłóg. Feature Light to opcja oświetlania przedmiotów, np. obrazów wiszących na ścianie, zaś Task Light to tryb idealny do pracy.

Tryby pracy można ustawiać za pomocą firmowej aplikacji, personalizując poszczególne opcje i dostosowując je do indywidualnych preferencji. Użytkownik może zaprogramować i nazwać 20 różnych ustawień światła, dostosowując poziom jasności oraz temperaturę barwy każdego z nich.

Samą lampę wykonano z połączenia aluminium oraz poliwęglanu. Producent zapewnia, że jest bardzo odporna na uderzenia, natomiast żywotność źródła światła szacuje na około 60 lat.

Dyson Lightcycle Morph dostępna jest w wersji biurkowej oraz podłogowej. Pierwszy wariant kosztuje 650 dolarów, drugi natomiast 850 dolarów.

Dyson Lightcycle Morph

Źródło

You may also like...