Dystrybucja Oreo dla Galaxy S8 została wznowiona

Samsung wznowił dystrybucję aktualizacji do Androida 8.0 Oreo dla Galaxy S8 oraz S8+. Producent wstrzymał ją kilka dni temu, po tym jak pojawiły się problemy z restartami urządzeń.

Parę tygodni temu Samsung udostępnił długo oczekiwaną aktualizację Androida 8.0 Oreo, przeznaczoną dla Galaxy S8 oraz S8+. Wkrótce potem producent wstrzymał jednak jej dystrybucję, ponieważ pojawiły się poważne problemy.

Odkryto bowiem, że aktualizacja może powodować przypadkowe restarty smartfonów, co rzecz jasna znacznie utrudniłoby korzystanie ze sprzętu. Samsung na szczęście szybko zareagował na problem i wstrzymał dystrybucję plików, w celu wprowadzenia niezbędnych poprawek. To już wykonano, więc dystrybucja aktualizacji została wznowiona.

Nowa wersja fimware’u w przypadku Galaxy S8 ma numer G950FXXU1CRB7, zaś dla S8+ oznaczona jest numerem G955XXU1CRB7. Użytkownicy, którzy już wcześniej zainstalowali aktualizację na swym sprzęcie, mają do pobrania tylko 530 MB. Natomiast osoby, które jeszcze nie zainstalowały poprzedniej aktualizacji, mają do pobrania pełny pakiet, który waży znacznie więcej.

Na razie pliki udostępniono w Niemczech, ale wkrótce powinny trafić także na pozostałe rynki.

Oreo

Źródło: Samsungmobile.com

You may also like...