Dzięki ABS’owi nasz rower będzie hamował bezpieczniej

Niemiecka firma Bosch stworzyła nowy model hamulców wyposażonych w ABS. Dzięki nim nasz rower będzie hamował znacznie bezpieczniej.

Rower to pojazd, bardzo ułatwia przemieszczanie się po mieście. Dzięki nowoczesnym kompozytom oraz rozbudowanym przerzutkom, rozwija sporą prędkość i pozwala w krótkim czasie dotrzeć na miejsce.

Problemem jest kwestia zatrzymania takiego pędzącego jednośladu. Trzeba pamiętać, że lekkie rowery potrafią rozwijać prędkość kilkudziesięciu km/h, a w przypadku nagłego hamowania bardzo łatwo jest zablokować koła. Może to być bardzo niebezpieczne, gdyż spowoduje utratę kontroli. Nie jest więc trudno przelecieć przez kierownicę, gdy zbyt mocno wciśniemy hamulec.

Niemiecki Bosch chce temu zaradzić, dlatego skonstruował Bosch eBike ABS, czyli rowerowe hamulce wyposażone w ABS. Są to pierwsze seryjnie produkowane hamulce do rowerów, wyposażone w system zapobiegający blokowaniu kół. Mają sensory umieszczone na obu kołach, które wykrywają ich zablokowanie. Wówczas system momentalnie znnniejsza siłę hamowania.

Bosch eBike ABS nie tylko zapobiega wypadkom, ale też znacznie skraca drogę hamowania, co jest bardzo ważne w przypadku nagłego pojawienia się przeszkody. Daje bowiem znacznie większą szansę jej ominięcia, co w przypadku prędkości rozwijanych przez rowery, oznacza brak poważnych obrażeń. Produkt pojawi się w sprzedaży za kilka miesięcy. Będzie sprzedawany w zestawie wraz z nowoczesnymi hydraulicznymi hamulcami Magura MT5.

rower

rower

Źródło: Bosch-ebike.com

You may also like...