iPhone 8 ze skanerem 3D zamiast Touch ID?

Najnowsze doniesienia mówią, że iPhone 8 może w ogóle nie posiadać sensora Touch ID. Zastąpić go ma ponoć skaner 3D, który będzie odblokowywać telefon.

Ostatnie zdjęcia elementów konstrukcyjnych najnowszego smartfona Apple wprowadzają coraz więcej zamieszania w kwestii sensora Touch ID. Na jednych nie widać go na przednim panelu, na innych z kolej brakuje go na tylnym panelu. Nie wiadomo więc jakie będą jego losy.

Ostatnie doniesienia mówią jednak, że Apple może całkowicie zrezygnować z sensora Touch ID i zastąpić go skanerem 3D. Urządzenie działałoby jak typowy skaner twarzy, odblokowując telefon. W ten sposób można by całkowicie zrezygnować z czytnika odcisków palców.

Anonimowe źródło zbliżone do Apple twierdzi w rozmowie z Bloomberegiem twierdzi, że Apple istotnie testuje nowy sensor 3D dla iPhone’a, który będzie wyposażony w technologię skanowania oka. Jeśli doniesienia są prawdziwe, oznaczałoby to, że firma może całkowicie zrezygnować z Touch ID, zastępując go szybszą technologią, która odblokuje telefon w ułamku sekundy.

Oczywiście jest tak będzie w istocie, to musi zostać zastosowana znacznie nowsza generacja takiego skanera 3D, szybsza i dokładniejsza od poprzednich. Urządzenie posiadać musi opcję rejestracji głębi obrazu, aby nie dało się go oszukać zwykłym zdjęciem. Musi też rejestrować więcej punktów danych od czytników odcisków.

Jeśli iPhone 8 zyska takie wyposażenie, wówczas zdobyłby sporą przewagę nad produktami rywali.

iPhone 8

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...