Tecno Phantom Ultimate może odesłać składane smartfony do lamusa

Podczas berlińskich targów IFA 2023, firma Tecno zaprezentowała nowatorski smartfon Phantom Ultimate, który może odesłać do lamusa składane modele. Ten sprzęt ma bowiem zwijany ekran.

Koncepcja urządzeń przenośnych wyposażonych w zwijane ekrany istnieje już od paru lat. Jednak poza kilkoma prototypami, takimi jak LG Rollable, żaden producent nie rozpoczął jeszcze seryjnej produkcji takiego urządzenia. Być może uda się firmie Tecno, która podczas trwających w Berlinie targów IFA 2023, zaprezentowała koncepcyjny model Phantom Ultimate.

Jak możecie zobaczyć na wideo, które producent opublikował na YouTube, sprzęt o nowoczesnym wzornictwie, posiada rozwijany wyświetlacz. Ta unikalna technologia, w krótkim czasie potrafi zmienić rozmiar ekranu urządzenia, poprzez jego rozwinięcie lub zwinięcie. System działa w oparciu o elektryczny silnik, który w ciągu 1,3 sekundy, potrafi do 7,1” zwiększyć rozmiar ekranu, który standardowo ma 6,55”.

Phantom Ultimate
Źródło: YouTube/Tecno

W urządzeniu zastosowano panel LTPO AMOLED o rozdzielczości 2296 x 1596 pikseli oraz 100% pokryciu palety barw DCI-P3. Jego zwijanie lub rozwijanie aktywowane jest za pomocą specjalnego gestu, wymagającego przesunięcia trzema palcami. Ponadto zwijana część owija się wokół plecków telefonu. W ten sposób przy zwiniętym ekranie otrzymujemy dodatkowy wyświetlacz prezentujący najważniejsze informacje, w tym otrzymane powiadomienia. Oprócz tego umożliwia wykonanie selfie za pomocą podwójnego tylnego aparatu, wyświetlając na nim obraz rejestrowany przez obiektyw.

Phantom Ultimate nie jest wprawdzie tak smukłym urządzeniem jak typowe smartfony, gdyż jego grubość wynosi aż 9,93 mm. Producent twierdzi jednak, że da się go wygodnie obsługiwać jedną dłonią.

Zaprezentowany gadżet jest na razie tylko konceptem i raczej nieprędko zobaczymy go na sklepowych półkach. Producent na razie nie wspomina o planach rozpoczęcia seryjnej produkcji tego modelu.

You may also like...