Smartfon jako damska torebka? Ciekawy pomysł na telefon dla kobiety

Chińska marka Honor zaprezentowała na targach IFA 2023 nietypowy pomysł na nowoczesny smartfon. Pokazano tam koncepcyjny model V Purse, który pełni funkcję damskiej torebki.

Na rynku smartfonów panuje niezwykle silna konkurencja, więc firmy muszą stawiać na oryginalność, by w ten sposób zachęcić konsumentów do kupna oferowanego sprzętu. Ciekawy pomysł w tej materii zaprezentowała w Berlinie marka Honor, która pokazała koncepcyjny model V Purse, zaprojektowany w taki sposób, by przypominał damską torebkę.

V Purse
Źródło: Honor

Telefon wygląda jak stylowa kopertówka i można go nosić jak typową damską torebkę. Producent zadbał także o wymienne paski, aby właścicielki mogły dopasować go do własnej stylizacji. Niektóre wykonano np. z wegańskiej skóry.

V Purse
Źródło: Honor

To nie wszystko, gdyż jest to model składany, więc jego obudowę owija zamontowany wyświetlacz. Producent przygotował więc specjalne wymienne tapety, dzięki którym „torebka” za każdym razem będzie wyglądała zupełnie inaczej.

V Purse
Źródło: Honor

Co ciekawe, niektóre są interaktywne i reagują na dotyk, co zapewnia interesujący efekt. Tak jest np. w przypadku tapety przypominającej futro, w której przesunięcie dłonią po ekranie wywołuje odpowiednią reakcję. Równie interesującą tapetą jest obraz z zawieszkami. Dotkniecie odpowiednich elementów wyświetlanych na ekranie wywoła określone działania. Na przykład zawieszka z aparatem aktywuje aparat w telefonie, natomiast nutka uruchomi odtwarzacz muzyczny.

Źródło: Honor

Nie można zapominać, że ekran zamontowany w V Purse ma funkcję always-on-display, a więc będzie przez cały czas wyświetlał wybrane elementy.

V Purse
Źródło: Honor

V Purse jest tylko konceptem, więc nie mamy pojęcia czy kiedykolwiek trafi do produkcji. Honor nie ujawniło także żadnych szczegółów specyfikacji technicznej podkreślając jedynie, że zamontowany w telefonie zawias może wytrzymać 400 tys. złożeń.

You may also like...