iOS 13.5.1 przyspiesza zużycie baterii iPhone’a

Użytkownicy iPhone’ów skarżą się na nadmierne zużycie baterii. Problem dotyczy iOS 13.5.1 i związany jest z aplikacją muzyczną Apple Music.

Apple w przeszłości miało wielokrotnie problemy z nadmiernym zużyciem energii przez swe smartfony i wygląda na to, że nadal sobie z nimi nie poradziło. Na forum Apple oraz serwisie Reddit pojawia się coraz więcej wpisów niezadowolonych klientów amerykańskiej firmy, skarżących się na szybkie wyczerpywanie baterii. Problem występuje głównie w muzycznej aplikacji Apple Music i prawdopodobnie ma związek z aktualizacją iOS 13.5.1.

Wspomniana poprawka ukazała się w czerwcu, wprowadzając do użytku wiele nowych funkcji bezpieczeństwa. Niestety programiści najwyraźniej za słabo ją przetestowali przed wypuszczeniem w świat i rezultatem tego błędu jest nadmierne zużycie energii.

Problem jest bardzo poważny. Niektórzy twierdzą bowiem, że działająca w tle aplikacja tak bardzo pożera zasoby smartfona, że uniemożliwia naładowanie go do 100 procent. Problem skutkuje także mocnym rozgrzewaniem się telefonu.

Na chwilę obecną nie istnieje żadne skuteczne rozwiązanie tego problemu. Niektórzy użytkownicy po prostu odinstalowali więc aplikację, inni z kolei wykonali twardy reset telefonu. W niektórych przypadkach pomogło wyłączenie automatycznego pobierania oraz odświeżania aplikacji pracującej w tle. Nie wszystkim jednak powyższe sposoby działają.

Apple na razie nie potwierdziło istnienia tego problemu, ale można śmiało założyć, że pracuje już nad poprawką. Możliwe jednak, że trzeba będzie na nią poczekać aż do premiery iOS 13.6, który jest obecnie w fazie beta testów.

iOS 13.5.1

Źródło

You may also like...