Samsung wzbogaca ofertę soundbarów o nowe modele

Koreańska marka zapowiedziała dwa nowe soundbary z serii Q. Modele HW-Q950T i HW-Q900T dysponują wsparciem dla Dolby Atmos i DTS:X i mogą współpracować z najnowszymi odbiornikami z serii QLED TV.

Obecne systemy audio do kina domowego, wyglądają zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu. Nie są to już duże i ciężkie kolumny, lecz lżejsze i bardziej poręczne soundbary, które wcale nie ustępują jakością oferowanego dźwięku.

Ich największą zaletą jest wygoda, gdyż nie musimy już wymyślać gdzie ukryć przewody głośnikowe. A wielogłośnikowe zestawy potrafią otoczyć nas dźwiękiem z niemal każdego kierunku.

Samsung właśnie zapowiedział dwie nowe listwy głośnikowe, należące do serii Q, a są to Q950T i HW-Q900T.

soundbary

Oba soundbary wspierają Dolby Atmos i DTS:X oraz posiadają technologię Enhanced Audio Return Channel (eARC). Jest to funkcja pozwalająca przesyłać sygnał audio z telewizora bez dodatkowego kabla łączącego odbiornik z głośnikiem. Z nowego sprzętu ucieszą także właściciele tegorocznych modeli telewizorów Samsunga z rodziny QLED TV. Listwa współpracuje bowiem z głośnikami wbudowanymi w odbiornik, dzięki temu dźwięk przestrzenny dochodzi zarówno z listwy, jak i z telewizora.

Model HW-Q950 jest znacznie ciekawszy, gdyż oferuje dźwięk w formacie 9.1.4-kanałowym. Jest też kompatybilny z głosowym asystentem Alexą oraz firmową aplikacją SmartThings. Ta ostatnia umożliwia nie tylko sterowanie funkcjami, ale również korzystanie z serwisów muzycznych takich jak Spotify oraz Amazon Music. Oczywiście może też odtwarzać muzykę ze smartfona, a służy do tego funkcja Tap Music.

soundbary

Na tę chwilę koreańska marka nie zdradziła kiedy nowe soundbary pojawią się w sprzedaży, oraz ile przyjdzie nam za nie zapłacić. Miejmy nadzieję, że poznamy te szczegóły w niedalekiej przyszłości.

Źródło

You may also like...