Essential Phone zyskał nową funkcję

Producenci Essential Phone udostępnili aktualizację, dzięki której czytnik odcisków palców obsługuje gesty. Dzięki temu można sterować powiadomieniami.

Essential Phone nie sprzedaje się tak jak tego oczekiwano, a producenci muszą co chwila obniżać cenę tego telefonu. Nie oznacza to jednak, że porzucili sprzęt, zostawiając jego użytkowników na lodzie.

Wręcz przeciwne, wypuścili właśnie nową aktualizację oprogramowania, która wprowadza obsługę gestów przez czytnik biometryczny. Opcja ta nie jest nowością, gdyż posiadacze smartfonów z Androidem doskonale ją znają. Przesuwając palcem po sensorze, możemy wywoływać różne funkcje, co ułatwia obsługę telefonu. W przypadku Essential Phone, sterowanie gestami, pozwala obsługiwać system powiadomień.

To nie jedyne zmian, jakie przynosi nowa aktualizacja. Zawiera również poprawkę do luki KRACK, o której głośno było kilka dni temu. Pisałem wówczas, jest znajduje się ona w niemal połowie urządzeń z Androidem i pozwala przechwycić komunikację WiFi i przejąć np. nasze hasło do banku.

Aktualizacja waży około 75 MB, a jako że zawiera istotne poprawki bezpieczeństwa, warto więc ją pobrać.

Essential Phone

Źródło: Twitter.com

You may also like...