Przełomowa technologia wyświetlaczy wkrótce w smartfonach z Androidem

Firma Visionox pokazała na IFA 2023 najnowszy wyświetlacz, który już wkrótce pojawi się w smartfonach z Androidem ze średniej półki. Zastosowana tu technologia, pozwala znacznie zmniejszyć szerokość ramki otaczającej ekran.

W topowych wersjach nowych iPhone’ów, Apple zastosuje technologię pozwalającą znacznie odchudzić ramki otaczające wyświetlacz. Dzięki temu sprzęt będzie prezentował się jeszcze bardziej nowocześnie. Taka technologia nie będzie jednak ograniczała się wyłącznie do sprzętu firmy z Cupertino, gdyż firma Visionox wprowadzi ją również do tańszych urządzeń z Androidem.

Jak donosi Digital Chat Station, podczas targów IFA 2023 firma zaprezentowała prototyp wyświetlacza, który pojawi się w smartfonach ze średniej półki. Ma nie tylko zaokrąglone rogi, ale też znacznie cieńszą ramkę w porównaniu do wcześniej stosowanych rozwiązań, której grubość wynosi jedynie 1,5 mm. To taka sama szerokość jak w nachodzących modelach iPhone 15 Pro oraz 15 Pro Max.

To nie jedyne zalety nowego ekranu w technologii LTPO, gdyż wspiera on również przyciemnianie DC (DC dimming). To rozwiązanie wykorzystywane w ekranach LCD posiadających podświetlenie PWM, które polega na jego włączaniu i wyłączaniu z dużą częstotliwością. Odbywa się to w szybkim tempie, dzięki czemu postrzegamy to jako niską jasność.

Rozwiązanie to ma jednak pewne wady, ponieważ niektórzy są bardziej wrażliwi na migotanie, szczególnie przy niskim poziomie jasności. W ich przypadku może to powodować zmęczenie oczu oraz bóle głowy, utrudniając korzystanie z telefonu. W nowym ekranie funkcja ściemniania działą z częstotliwością 3840 Hz. Panel ponadto dysponuje funkcją always-on display i obsługuje rozdzielczość 1,5 K.

Nowa technologia prawdopodobnie zadebiutuje w modelu Honor 100, a w przyszłości zawita także do smartfonów innych marek.

Visionox
Źródło: Digital Chat Station

You may also like...