Laptop bez wyświetlacza ciekawym wykorzystaniem technologii AR

Startup Sightful zaprezentował właśnie nietypowy laptop Spacetop, będący pierwszym tego typu sprzętem na świecie, wykorzystującym technologię AR. Urządzenie nie posiada bowiem standardowego ekranu.

Apple szykuje się do premiery swych pierwszych okularów AR mając nadzieję, że jego gadżet szybko spopularyzuje tę technologię. A jej możliwości mogą być naprawdę duże, czego przykładem jest najnowszy laptop Spacetop, zaprezentowany właśnie przez izraelski startup Sightful.

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia ze sprzętem całkowicie innym od laptopów dostępnych na rynku. Przede wszystkim brakuje w nim standardowego wyświetlacza, którego zastąpiły okulary AR.

Użytkownik kładzie więc na biurku jednostkę centralną z klawiaturą i zakłada na głowę gogle, dzięki którym widzi wirtualny ekran. Jego powierzchnia wynosi aż 100-cali, a więc jest dużo większa od standardowego wyświetlacza, co znacznie podnosi komfort pracy, umożliwiając równoczesne otworzenie wielu okien.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to obecnie pod maską pracuje Snapdragon 865 z 8 GB RAM oraz 256 GB dyskiem SSD. Nie musi to być ostateczna jego konfiguracja i niewykluczone, że konstruktorzy wprowadzą w nim jakieś zmiany. Przydałoby się zwłaszcza go odchudzić, gdyż nawet bez monitora waży obecnie około 1,5 kg, co jest zaskakująco dużą masą.

Spacetop nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, więc trudno powiedzieć ile ten sprzęt będzie kosztował. Producent oferuje go bowiem tylko wybranym osobom w ramach wczesnego dostępu. Jeśli jednak chcecie zostać jedną z nich, to zarejestrujcie się na oficjalnej stronie. Natomiast na tym wideo możecie zobaczyć krótką zapowiedź sprzętu.

Spacetop
Źródło: Sightful

You may also like...