Snapdragon 8 Gen 4 może powstać w dwóch wariantach

Najnowsze przecieki sugerują, że nadchodzący procesor Snapdragon 8 Gen 4 będzie produkowany w dwóch wariantach. Jeden z nich trafi wyłącznie do smartfonów z serii Galaxy.

Wiemy już, że na przyszły rok Qualcomm planuje premierę procesora Snapdragon 8 Gen 4. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że SoC powstanie w dwóch różnych wariantach. Jeden z nich wytwarzany będzie w oparciu o proces produkcji TSMC, zaś drugi Samsunga. I to właśnie druga jednostka trafi wyłącznie do urządzeń koreańskiej marki z serii Galaxy.

Tak twierdzi źródło Tech_reve, według którego jeden z wariantów procesora będzie wykorzystywał proces TSMC N3E. Drugi natomiast powstawać ma z wykorzystaniem technologii 3GAP firmy Samsung Foundries. Co ciekawe, oczekuje się, że ten sam proces technologiczny wykorzysta również nadchodzący układ Exynos 2500, znany także jako Dream Team. To dziewięciordzeniowy układ wyposażony w cztery rdzenie Cortex X5, którego rynkowa premiera odbędzie się za dwa lata.

Na razie możemy jedynie spekulować jak będą radziły sobie dwa różne warianty procesora, gdyż przekonamy się o tym dopiero po jego premierze. Jest to jednak dość ryzykowne posunięcie, zwłaszcza że w przeszłości projekty Samsung Foundries nie należały do najlepszych.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że wszechstronna konstrukcja tranzystorów oraz nowe rdzenie procesora opracowane przez Nuvia, a także zewnętrzne wsparcie dGPU, pozwolą zniwelować ewentualną różnicę.

Snapdragon 8 Gen 4
Źródło: Qualcomm

You may also like...