Galaxy S25 bez procesora Exynos? Samsung może zastąpić go Snapdragonem 8 Gen 4

Najnowsza wypowiedź znanego analityka sugeruje, że w serii Galaxy S25 nie pojawi się Exynos 2500. Jego zdaniem, smartfon będzie miał wyłącznie Snapdragona 8 Gen 4.

Jeśli wierzyć najnowszej wypowiedzi znanego analityka, Samsung może zrezygnować z montowania w swoich flagowcach procesorów Exynos. Ekspert uważa, że w nadchodzącej serii Galaxy S25, dostępny będzie wyłącznie procesor Snapdragon 8 Gen 4. I to bez względu na rynek, na którym ma być sprzedawany ten model.

Samsung przyzwyczaił swoich klientów do tego, że flagowe smartfony z serii Galaxy S, oferowane były z dwoma różnymi procesorami. Na amerykańskim rynku dostępny był wariant ze Snapdragonem, natomiast Europejczycy musieli zadowolić się wersją z Exynosem. Nie było to dobre rozwiązanie, gdyż własne układy Samsunga często były gorsze od produktów Qualcomma, co niezbyt cieszyło nabywców telefonów. Producent nic sobie jednak nie robił z protestów klientów i według wcześniejszych informacji, Galaxy S25, również miał otrzymać Exynosa. Konkretnie byłaby to najnowsza generacja tego chipu, mianowicie Exynos 2500.

Znany analityk twierdzi jednak, że nadchodzący flagowiec S25 prawdopodobnie nie będzie miało tego chipu pod maską i każdy jego wariant otrzyma Snapdragona 8 Gen 4. Nie oznacza to jednak, że Samsung zrezygnuje z własnego układu. Ekspert wyjaśnia, że proces technologiczny 3 nm, w którym produkowany będzie Exynos 2500, ma niższą wydajność od oczekiwanej. Producent musiał więc podjąć decyzję o zastąpieniu go Snapdragonem 8 Gen 4, którego Qualcomm zaprezentuje w październiku tego roku.

Informacja rzecz jasna nie jest oficjalna. Jeśli okaże się prawdziwa, będzie to już kolejny raz, gdy seria Galaxy S pojawi się wyłącznie ze Snapdragonem. Przypomnę, że podobną decyzję producent podjął w przypadku modelu Galaxy S23. W kolejnej generacji, powrócił jednak do dwóch różnych procesorów.

Galaxy S25
Źródło: Samsung

You may also like...