One UI 6.1.1 rozszerzy możliwości rysika S Pen i wprowadzi nowe opcje AI

Użytkownicy smartfonów Samsunga już niebawem otrzymają nową aktualizację One UI 6.1.1. Jedną z nowości, które wprowadzi, będzie możliwość wykorzystania rysika S Pen do generowania obrazów.

Ice Universe, znane źródło nowych informacji dotyczące nowości na rynku mobilnym, donosi o zbliżającej się premierze aktualizacji One UI 6.1.1. Nowa wersja interfejsu użytkownika, dostępna w smartfonach Samsunga, wprowadzi sporo nowości wykorzystujących AI. Jedna z nich jest szczególnie interesująca, ponieważ znacznie rozszerzy możliwości rysika S Pen.

One UI 6.1.1 z nowymi funkcjami AI

Do premiery One UI 7, która pojawi się wraz z Androidem 15, pozostało jeszcze sporo czasu, gdyż prawdopodobnie trafi na smartfony dopiero w przyszłym roku. Samsung nie chce, by użytkownicy jego sprzętu czekali tak długo na nowe funkcje, dlatego część z nich zamierza udostępnić im już teraz, w ramach aktualizacji One UI 6.1.1. Jak twierdzi znane źródło przecieków, pojawi się ona już w sierpniu i wprowadzi kilka użytecznych zmian.

Jedną z największych ma być funkcja AI Graffiti, będąca swego rodzaju generatorem obrazów AI. Zamiast jednak tworzyć grafiki w całości na bazie tekstowego opisu, opcja połączy to z własnymi szkicami użytkownika. Innymi słowy, posiadacz smartfona będzie mógł stworzyć szkic za pomocą rysika S Pen, który wraz z tekstowymi podpowiedziami, posłuży sztucznej inteligencji do wygenerowania obrazu. Nowa funkcja Samsunga, będzie więc bardzo podobna w działaniu do opcji Image Wall, którą zaprezentowało niedawno Apple.

Samsung chce położyć większy nacisk na wykorzystanie rysika S Pen, więc nie można wykluczyć, że wprowadzi więcej funkcji rozszerzających jego zastosowanie. Jedną z nich może być Smart Script, którą Apple udostępniło niedawno w iPadOS 18. Jest to opcja rozpoznająca pismo odręczne i odpowiednio je dostosowująca.

One UI 6.1.1
Źródło: Samsung

Funkcja sprawia, że odręczne notatki sporządza się płynniej i swobodniej, a do tego są one czytelniejsze. Jednocześnie zachowany zostaje unikatowy charakter pisma użytkownika. Pozwala przy tym pisać szybko i bez pogarszania czytelności tekstu, dzięki wygładzaniu i prostowaniu odręcznego pisma w czasie rzeczywistym. Oczywiście pojawienie się tej funkcji, to na razie tylko czyste spekulacje.

One UI 6.1.1 dostarczy także optymalizację dla aparatów fotograficznych oraz kilka innych nowości. Więcej informacji na ten temat powinniśmy uzyskać podczas imprezy Galaxy Unpacked, zaplanowanej na 10 lipca.

You may also like...