Oprogramowanie OnePlus 6 jest dalekie od ideału

Chińska firma OnePlus stara się na szybkiego naprawiać problemy związane z oprogramowaniem swego najnowszego modelu. OnePlus 6 dostał właśnie kolejną poprawkę, która naprawia kilka z nich oraz dodaje brakujące opcje.

OnePlus 6 wzbudza ogromne zainteresowanie klientów i sprzedaje się niczym świeże bułeczki. Nie jest to dużym zaskoczeniem, gdyż smartfon o topowej specyfikacji kosztuje bowiem relatywnie małe pieniądze, więc każdy chce go mieć. Problem w tym, że o ile podzespoły są świetne, o tyle oprogramowanie to już kompletny chaos.

Użytkownicy tego modelu narzekają nie tylko na mnóstwo problemów, ale też brak wielu funkcji, jak chociażby procentowego wskaźnika baterii. Można odnieść wrażenie, że telefon przypadkiem trafił do sprzedaży w połowie prac rozwojowych i nie został jeszcze w pełni skończony. Konstruktorzy starają się więc łatać wciąż odkrywane wady i właśnie wypuścili w Chinach kolejną aktualizację dla tego modelu.

Aktualizacja naprawia kilka zgłoszonych niedawno wad oraz usprawnia pracę telefonu. Dodaje m.in., tryb portretowy selfie, którego dotychczas nie było, a także efekt bokeh, czyli artystycznie rozmazane tło. Dostarcza również wspomnianą ikonę pokazującą procentowy poziom naładowania baterii, a także optymalizuje tryb gracza. Szczegółów tej ostatniej zmiany nie podano, ale można się domyślać, że chodzi o lepszą wydajność w grach mobilnych. Naprawia też problemy ze stabilnością, optymalizuje pracę baterii oraz poprawia parę innych bugów.

Nabywcom tego modelu pozostaje mieć tylko nadzieję, że twórcy w miarę szybko uporają się ze wszystkimi problemami i przywrócą smartfonowi pełną sprawność.

OnePlus 6

Źródło: Oneplus.com

You may also like...