SI Google ochroni prywatność użytkowników smartfonów

Koncern Google pracuje nad nowym narzędziem, które zapewni nam prywatność podczas używania smartfona. W tym celu wykorzysta sztuczną inteligencję.

Z pewnością nie raz spotkaliście się z sytuacją, gdy pisząc SMS’a w restauracji, czy autobusie, ktoś zaglądał Wam przez ramię, spoglądając na ekran. To poważne naruszenie prywatności, którego w dodatku możemy nie zauważyć. I przy okazji groźne, bo oprócz poznania treści prywatnych wiadomości, ktoś może przejąć także nasze hasła.

Google chce nas przed takimi sytuacjami ochronić, dlatego pracuje nad specjalnym narzędziem pełniącym funkcję strażnika naszego sprzętu. Jest to aplikacja używająca sztucznej inteligencji, która wykorzystywać będzie przednią kamerę naszego smartfona do sprawdzenia, czy ktoś nie zagląda nam przez ramię. Kamera współpracować ma także z inteligentnymi algorytmami detekcji twarzy oraz spojrzenia.

System, który obecnie jest w fazie badań, działać ma w różnych warunkach oświetleniowych, a czas jego reakcji wyniesie zaledwie 2 ms. Póki co koncepcja jest na razie tylko w fazie pomysłu i nie wiadomo kiedy zostanie wdrożona do użytku. A jak będzie to funkcjonować, pokazuje poniższe wideo.

Google

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...