Elektryczna hulajnoga z drukarki 3D zaskakuje funkcjonalnością

Firma Scotsman zaprezentowała swój nowy produkt. Stworzona na drukarce 3D elektryczna hulajnoga to pojazd, który można dopasować do użytkownika oraz jego stylu jazdy.

Elektryczna hulajnoga staje się coraz powszechniejszym widokiem na ulicach miast. Jest to bowiem świetny środek transportu, bardziej funkcjonalny i wygodniejszy od typowego roweru, który szybko dowiezie nas do pracy lub szkoły. A dzięki elektrycznemu napędowi nie zmęczymy się podczas jazdy.

Problem z takim sprzętem jest jednak taki, że produkuje się go w jednym rozmiarze. Dopasowanie go do konkretnego użytkownika, jego wzrostu, długości rąk i nóg, a także stylu jazdy jest więc bardzo trudne. Należałoby bowiem kupić kilka takich pojazdów, co oczywiście nie było najlepszym pomysłem.

Elektryczna hulajnoga dopasowana do użytkownika

Firma Scotsman znalazła jednak rozwiązanie tego problemu, wykorzystując technologię druku 3D. Jej elektryczna hulajnoga powstała z kompozytu włókna węglowego, więc jest nie tylko wytrzymała, ale też niezwykle lekka. Dodatkowo wszystkie kluczowe elementy, jak kierownicę, mostek i podstawę wykonuje się na zamówienie, co pozwala dokładnie dopasować je do klienta.

elektryczna hulajnoga

Pojazd napędza podwójny silnik o mocy 2 kW, zaś o wygodę jazdy dba opatentowany kompozytowy system zawieszenia. Sprzęt wyposażono również w podwójne wnęki na akumulatory, co pozwala znacząco wydłużyć jego zasięg. Zastosowano tu także podwójny system odzyskiwania energii przy hamowaniu, dodatkowo zwiększający przejechany dystans. Jakby tego było mało, baterie zasilające hulajnogę mogą pełnić funkcję powerbanku i ładować inne urządzenia, gdyż producent zadbał o złącze USB-C.

elektryczna hulajnoga

W ramę pojazdu wbudowano także przednie i tylne oświetlenie LED, zaś z przodu znajduje się dodatkowo wideorejestrator do nagrywania wypadków. To nie wszystko, gdyż gadżet posiada również GPS oraz zintegrowany modem komórkowy, który służy do lokalizowania zgubionego lub skradzionego pojazdu. Łączność można również wykorzystać do instalowania aktualizacji oprogramowania, jak również automatycznego odblokowania pojazdu, gdy się do niego zbliżymy.

Mocne silniki i pojemne akumulatory

Scotsman przygotował trzy wersje swego produktu. Najtańszy wariant nazywa się Scotsman 500 i może unieść około 140 kg użytkownika. A dzięki dwóm 250 W silnikom rozpędzi się do około 30 km/h i pokona wzniesienie o kacie nachylenia 25 stopni. Jego 500 Wh bateria na jednym ładowaniu umożliwia przejechanie niemal 120 km, a jej pełne naładowanie zajmuje 5 godzin. Cena tej wersji wynosi 2999 dolarów.

elektryczna hulajnoga

Scotsman 1000 to model, który udźwignie już niemal 170 kg i dzięki dwóm silnikom po 500 W rozpędzi się do niemal 50 km/h. Jego zasięg również wynosi 120 km, a cena to 2499 dolarów.

Najmocniejszy i równocześnie najdroższy jest Scotsman 2000. Ten model ma dwa 1000 W silniki, które rozpędzą go do 72 km/h. Pojazd może pokonywać wzniesienia o kącie nachylenia aż 45 stopni, a dodatkowo ma w kierownicy wyświetlacz LCD, który pokazuje wskazówki nawigacji i poziom naładowania baterii.

Nowa elektryczna hulajnoga trafi do sprzedaży już w grudniu bieżącego roku.

Źródło

You may also like...