Apple bierze się za problem z aktualizacją Apple Watch Series 3

Apple wprowadziło w iOS 14.6 zmiany, które powinny ułatwić aktualizowanie Apple Watch Series 3. Problemu nie rozwiązano, ale użytkownicy przynajmniej wiedzą co robić.

Apple Watch Series 3 to prawdopodobnie jedna z najbardziej problematycznych generacji smartwatcha amerykańskiego koncernu. Z powodu wad technicznych, jego użytkownicy największy kłopot mają z aktualizacjami oprogramowania tego sprzętu, wymagającymi mnóstwa zachodu.

Aktualizacja watchOS na trzeciej generacji zegarka zazwyczaj kończyła się komunikatem o błędzie informującym o braku wolnego miejsca na pliki. Użytkownicy początkowo próbowali na własną rękę naprawić problem poprzez skasowanie niektórych aplikacji celem zwiększenia dostępnej przestrzeni. Nie przynosiło to jednak żadnego efektu, więc użytkownik pragnący zaktualizować swój zegarek był zmuszony do wykonania fabrycznego resetu sprzętu.

Problem od dawna irytował posiadaczy sprzętu, więc w iOS 14.6 producent zdecydował się na bardziej bezpośrednie podejście. Oczywiście nie naprawił samego problemu, więc nie mamy co liczyć na łatwiejszą aktualizację zegarka. Dodał jedynie komunikat informujący użytkownika o konieczności wykonania resetu poprzedzającego instalację nowej wersji watchOS.

Właściciele zegarka z pewnością nie tego oczekiwali od producenta, któremu zapłacili niemało za wadliwy sprzęt. Szczególnie że, pojawiły się plotki o planach naprawy tego modelu. Najwyraźniej firma uznała jednak, że nie ma to już sensu, skoro niebawem zakończy się jego sprzedaż. Nie będzie on też wspierał najnowszego watchOS 8.

Apple Watch

Źródło

You may also like...