Samsung umożliwia granie na smartfonach w pecetowe tytuły

Samsung wypuścił właśnie betę zupełnie nowej aplikacji skierowanej do graczy. Serwis o nazwie PlayGalaxy Link, umożliwia granie na smartfonach w pecetowe tytuły.

Wiele osób narzeka, że na smartfony rzadko pojawiają się gry oferujące równie dobrą zabawę co produkcje wydawane na peceta. Samsung pracuje jednak nad usługą, dzięki której na naszym urządzeniu mobilnym będziemy mogli bawić się grami wydanymi na komputery osobiste. Usługa nazywa się PlayGalaxy Link i pojawiła się właśnie w wersji beta, a umożliwia streaming gier z komputera na nasz smartfon.

Aby wypróbować nową usługę, najpierw należy zainstalować aplikację na peceta, którą pobierzecie stąd. Następnie trzeba pobrać z Galaxy Store odpowiednią aplikację i zainstalować ją na swym smartfonie. Narzędzie dostępne jest na razie wyłącznie dla użytkowników modeli Galaxy Note 10 i 10+ i ograniczone tylko do USA oraz Korei Południowej. Samsung zapewnia jednak, że w niedalekiej przyszłości pojawi się także na inne modele.

samsung PlayGalaxy Link

Oczywiście powinniśmy też dysponować odpowiednim pecetem, aby wszystko mogło sprawnie działać. Potrzebny jest co najmniej procesor Intel Core i5 z 8 GB RAM DDR oraz karta graficzna NVIDIA GPU NVIDIA GTX 1060 lub AMD Radeon RX 550. Wymagany jest także Gigabitowy router oraz system Windows 10.

Działanie usługi opiera się na technologii Parsec. Jest to połączenie Steam Link używanego przez Valve i klasycznej technologii grania w chmurze, wykorzystanej przez Google, Nvidię oraz Microsoft. Tutaj gry nie działają jednak na serwerach w chmurze, lecz na naszym własnym pececie. I możemy do nich uzyskać dostęp za pomocą WiFi lub 4G a nawet 5G. Dzięki temu możemy grać nie tylko w domu, ale też poza nim.

Dlatego PlayGalaxy jest oferowane za darmo, gdyż wszelkie koszty obsługi spadają na barki użytkownika.

samsung PlayGalaxy Link

Teraz pozostaje nam tylko poczekać, aż nowy serwis pojawi się również na rynkach europejskich. Miejmy nadzieję, że nastąpi to wkrótce.

Źródło

You may also like...