Mężczyzna przyłapany na przecinaniu hamulców elektrycznych hulajnóg

Policja z Miami złapała mężczyznę, który mógł narazić życie setkom osób wykorzystujących elektryczne hulajnogi. Przeciął linki hamulcowe w ponad setce pojazdów.

Elektryczne hulajnogi w ostatnim czasie stały się niezwykle popularnym środkiem transportu w dużych miastach. Są łatwo dostępne, lekkie i całkiem szybkie, więc ułatwiają przemieszczanie się po metropoliach. Nie każdy jednak lubi ich obecność na chodnikach, bo nie da się ukryć, że czasem mogą stanowić zagrożenie. Są bezgłośne, a duża szybkość sprawia, że mogą błyskawicznie pojawić się blisko nas.

Zdarza się więc, że pojazdy te są niszczone przez wandali, ale jeden z nich w swej misji walki z elektrycznymi jednośladami mocno przesadził. Jak donosi NBC, policja z Miami schwytała mężczyznę który masowo przecinał w hulajnogach linki hamulcowe. Udało mu się w ten sposób uszkodzić znacznie ponad setkę pojazdów.

Policji w schwytaniu go pomogło nagranie z kamery monitoringu, która zarejestrowała jak zajmował się kolejnym pojazdem. Od kwietnia udało mu się w ten sposób uszkodzić około 140 hulajnóg, a jego teren działań obejmował dwie przecznice od miejsca zamieszkania.

Dobre w całej historii jest to, że w wyniku działań wandala nikt nie odniósł obrażeń, choć mogło się to źle skończyć. Elektryczne hulajnogi bez hamulców mogły bowiem narobić wielu szkód. Mężczyzna stanie teraz przed sądem, który zadecyduje o jego losie. Jeśli ten uzna go winnym, będzie musiał pokryć koszty naprawy pojazdów szacowane na 70 dolarów za sztukę. Dodatkowo zapłaci grzywnę.

Elektryczna hulajnoga

elektryczne hulajnogi

Źródło

You may also like...