Elektryczny rower łatwy w transporcie

Elektryczne rowery to niewątpliwie idealny środek transportu do dużych miast. Dzięki wspomaganiu łatwo się na nich jeździ, jednak ze względu na duże rozmiary i masę, są mało poręczne. Tych wad pozbawiony jest LIFEbike.

LIFEbike, to mały miejski rower elektryczny skonstruowany przez firmę Revelo Bikes Inc.’s. Jest największą zaletą jest niewielki rozmiar, brak łańcucha oraz możliwość złożenia ramy, dzięki czemu jest naprawdę kompaktowy i łatwy w transporcie.

Waga tego mikrusa to zaledwie 15 kilogramów (wraz z litową baterią 36 V 10 Ah), co wielu może się wydawać ogromnym ciężarem jak na rower, lecz przeważnie jednoślad elektryczny waży około 30-40 kilogramów. Jak widać różnica jest znaczna.

LIFEbike może podróżować z prędkością 25 km/h, a przejedzie 30 kilometrów. Niestety cena, jak w przypadku większości rowerów elektrycznych, jest bardzo wysoka. W tym wypadku mówimy o 1800 USD. Nie wiadomo jednak, czy rower trafi do produkcji, gdyż jego projektanci dopiero prowadzą zbiórkę funduszy na Indiegogo.

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...