Galaxy S20 Ultra: problemy z aparatem europejskiej wersji

Kwietniowa poprawka bezpieczeństwa spowodowała problemy z kolejnym smartfonem Samsunga. W Galaxy S20 Ultra dotyczą one pracy aparatu.

Samsung na pewno nie będzie mógł zaliczyć kilku ostatnich dni do udanych. Koreański producent niedopracowanymi aktualizacjami spowodował bowiem serię problemów ze swymi smartfonami.

Jak wczoraj informowałem, pojawiły się kłopoty z modelem Galaxy A70, który po zainstalowaniu Androida 10 z OneUI 2.0, przestał się włączać. Według przecieków producent nie dopasował wersji oprogramowania do sprzętu, przez pojawiły się problemy z zasilaniem. Telefon mylnie sądzi, że bateria jest wyczerpana, więc blokuje jego włączenie. Naprawa tego problemu może być kłopotliwa, gdyż prawdopodobnie będzie wymagała wizyty w serwisie.

Kwietniowa aktualizacja spowodowała również kłopot z modelem Galaxy M31, która również uniemożliwia korzystanie ze sprzętu.

Jakby tego było mało, na najnowszą poprawkę bezpieczeństwa zaczęli skarżyć się również użytkownicy flagowego modelu Galaxy S20 Ultra. W jego przypadku kłopoty objawiają się nieco inaczej i telefon włącza się normalnie. Wada dotyczy natomiast aparatu fotograficznego. Jeden z użytkowników twierdzi, że po instalacji poprawki znacznie spadła jakość wykonywanych zdjęć. Problemy dotyczą bowiem ustawiania ostrości na obiektach, a na tym wideo możecie zobaczyć jak dokładnie to wygląda.

Właściciele twierdzą również, że spadła wydajność smartfona i przegrzewa się on nawet podczas wykonywania najbardziej podstawowych zadań. Co gorsza, problem najwyraźniej ogranicza się tylko do europejskiej wersji sprzętu, wyposażonej w procesor Exynos 990.

Można odnieść wrażenie, że kwietniowa poprawka zawiera jakieś poważne błędy. Więcej dowiemy się jednak, gdy koncern zajmie oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Galaxy S20 Ultra

Źródło

You may also like...