LG Velvet to wyjątkowo stylowy i nowoczesny smartfon

LG Electronics zaprezentowało najnowszy model smartfona o nazwie LG Velvet. Sprzęt wprowadzi zupełnie nowy styl we wzornictwie, który jest bardziej luksusowy.

Koncern LG w ostatnich latach dość słabo radził sobie na rynku urządzeń mobilnych, a kolejne jego smartfony nie wzbudzały już tak dużego zainteresowania. Wyniki sprzedaży były więc daleko w tyle za rywalami co oczywiście nie cieszyło zarządu, a tym samym również akcjonariuszy.

Szefostwo firmy doskonale rozumiało, że prowadzi to do pogorszenia rynkowej pozycji, więc zapowiedziało zmiany mające poprawić sytuację. Uruchomiono nowy dział badaczo-rozwojowy, a efektem jego pracy jest nowy smartfon o nazwie LG Velvet, który właśnie zapowiedziano.

Sprzęt wprowadza całkowicie nowy styl we wzornictwie, który bardzo różni się od poprzednich modeli tego producenta. Przede wszystkim przedni aparat znajduje się w notchu o kształcie kropli wody, zaś tylny aparat ma nowy kształt. Posiada mniejsze soczewki, natomiast lampę błyskową umieszczono teraz na dole. W ten sposób producent chce odejść od tradycyjnych garbów, w których zwykle znajdują się tylne aparaty.

Projektanci zamierzają też odejść od błyszczącego i śliskiego szkła, na rzecz szkła mrożonego oraz teksturowanego. Dzięki temu telefon będzie się trzymało znacznie wygodniej, a dodatkowo nada mu to bardziej luksusowego charakteru. Natomiast przedni i tylny panel urządzenia pokrywać ma zakrzywione szkło, nadające mu większej elegancji.

Nie znamy jeszcze pełnej specyfikacji technicznej LG Velvet, ale wiemy na pewno, że nie będzie to flagowiec. Producent podaje, że pod maską znajdzie się procesor Snapdragon 765 zintegrowany z modemem 5G, zaś cena produktu ma być bardzo przystępna.

Zapowiedź LG Velvet sugeruje nie tylko nowy wygląd smartfonów LG, ale również przetasowania w nazewnictwie. Producent zrezygnuje bowiem z dotychczasowej numeracji, a to oznacza koniec rodzin LG G oraz LG V.

LG Velvet

Źródło

You may also like...