Elektryczny skuter Gogoro Pulse idealnym pojazdem do miejskiej dżungli

Marka Gogoro zaprezentowała kolejny model elektrycznego skutera o nazwie Gogoro Pulse. Jednoślad wyposażono w procesor Snapdragon oraz mocny silnik zapewniający dużą dynamikę jazdy.

Zatłoczone ulice miast nie są przyjaznym terenem dla samochodów, więc jeśli ktoś nie lubi stać w korkach, powinien wybrać skuter. Najlepiej elektryczny, który ze względu na rodzaj napędu jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji. Jednym z bardziej znanych producentów takich pojazdów jest marka Gogoro, która zaprezentowała najnowszy model o nazwie Gogoro Pulse.

Gogoro Pulse dowiezie na miejsce szybko i tanio

Jednoślad wyposażono w bardzo wydajny silnik H1 o mocy 9 kW, który kręci się do 9000 RPM i generuje maksymalnie 378 Nm momentu obrotowego. Zapewnia dzięki temu dużą dynamikę jazdy, gdyż rozpędzenie się od 0 do 50 km/h zajmuje skuterowi zaledwie 3,05 sekundy. Patrząc na to przez pryzmat samochodów osobowych, może nie wydaje się to imponującym wynikiem. Do miasta takie przyspieszenie w zupełności jednak wystarczy i sprawi, że nie będzie zawalidrogą.

Gogoro Pulse
Źródło: Gogoro

W pojeździe zastosowano także specjalną konstrukcję o nazwie AEROFORCE, która zapewnia nie tylko nowoczesny wygląd, ale również poprawia chłodzenie silnika. W jeździe po zmroku pomaga natomiast przedni reflektor z aktywną matrycą LED, dzięki któremu użytkownik z łatwością wypatrzy każdą dziurę w jezdni. Reflektor składa się z 13 niezależnych modułów, które aktywnie włączają się lub wyłączają, dostosowując światło do prędkości pojazdu, zakrętów, a nawet warunków pogodowych. Wraz ze wzrostem prędkości, snop światła rozszerza się, by zapewnić kierowcy lepszą widoczność. Natomiast doświetlanie zakrętów ułatwia ich pokonywanie.

Producent zadbał także o wygodę i bezpieczeństwo jazdy, instalując w pojeździe 10,25” wyświetlacz iQ Touch HD. Ekran obsługiwany przez platformę Qualcomm Snapdragon Digital Chassis, pokazuje nie tylko wskazania nawigacji, ale też dostarcza w czasie rzeczywistym informacje o natężeniu ruchu. Umożliwia także wybór jednego z sześciu dostępnych trybów jazdy.

Lokalizator pomoże w razie kradzieży

Gogoro Pulse
Źródło: Gogoro

Ciekawostką jest bezkluczykowy dostęp do skutera, realizowany za pomocą wirtualnych kluczy. Użytkownik może je przechowywać w aplikacji Wallet na swoim iPhonie. Nie trzeba więc nosić ze sobą kluczyka, a do tego można je łatwo udostępnić rodzinie lub znajomym.

Współpraca ze smartfonem Apple przyda się również gdy pojazd zostanie skradziony. Wyposażono go w lokalizator współpracujący z aplikacją Find My. Na ekranie smartfona będzie wówczas widoczna jego pozycja, co znacznie ułatwi odzyskanie jednośladu.

Gogoro Pulse pojawi się w sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku. Producent na razie nie podał dokładnego terminu premiery, ani też nie zdradził ile trzeba będzie za niego zapłacić. Musimy też poczekać na kluczową informację w przypadku takich pojazdów, czyli zasięg na jednym ładowaniu.

You may also like...