Honor Magic V2 zmierza na europejskie rynki; to jeden z najcieńszych smartfonów

Do europejskich sklepów trafi wkrótce jeden z najcieńszych składanych smartfonów na rynku. Model Honor Magic V2 posiada Snapdragona 8 Gen 2 i 16 GB RAM.

Składane smartfony na przestrzeni ostatnich lat zdobyły całkiem sporą popularność, więc coraz więcej firm wprowadza na rynek własne urządzenia o takiej konstrukcji. Najnowszym modelem jest Honor Magic V2, który niebawem zadebiutuje w Europie i według producenta jest najcieńszym tego typu telefonem na rynku. Jego grubość po złożeniu wynosi zaledwie 9,9 mm.

Honor Magic V2 najcieńszym składakiem na rynku

Nowy produkt marki Honor dysponuje dwoma wyświetlaczami z matrycami OLED. Wewnętrzny ma przekątną 7,92” i rozdzielczość 2344 x 2156 pikseli, zaś zewnętrzny 6,43” i rozdzielczość 2376 x 1060 pikseli. Oba ekrany mają 120 Hz odświeżanie obrazu, a także maksymalną jasność na poziomie aż 2500 nitów co sprawia, że obraz jest wyraźny i czytelny nawet w słoneczny dzień.

Zastosowano w nim przyciemnianie PWM o częstotliwości aż 3840 Hz, które całkowicie eliminuje ryzyko migotania obrazu. Natomiast technologia Dynamic Dimmig Sceen w inteligentny sposób dostosowuje jasność, by zminimalizować zmęczenie oczu. Osobom korzystającym ze smartfonów późną porą, przyda się natomiast system Circadian Night Display, która znacznie zmiękcza światło ekranu, by zapewnić użytkownikom większy komfort.

Użytecznym elementem wyposażenia smartfona jest również druga generacja nano szkła, chroniącego wyświetlacz. Według producenta ma 10-krotnie większą odporność na upadki, a dodatkowo pozwala bez ryzyka pisać po ekranie rysikiem.

Producent zastosował także wykonany z tytanu zawias, który jest lekki i bardzo wytrzymały. Zapewnia płynne rozkładanie telefonu, umożliwiając rozłożenie go całkowicie na płasko lub też ustawienie ekranu pod różnym kątem. Firma twierdzi, że zawias wytrzyma 400 tys. rozłożeń, a więc dwukrotnie więcej niż w produktach konkurencji.

Wytrzymały zawias i ekran chroniony specjalnym szkłem

Pod maską Honor Magic V2 pracuje Snapdragon 8 Gen 2, wspierany przez 16 GB pamięci RAM. W zależności od konfiguracji, do dyspozycji użytkownika może być 256 lub 512 GB pamięci flash, zaś w wersji Ultimate nawet 1 TB.

Honor Magic V2
Źródło: Honor

Smartfon dysponuje potrójnym aparatem tylnym, na który składa się 50 MP aparat panoramiczny, 50 MP ultrapanoramiczny oraz 20 MP teleobiektyw. Aparaty mają systemy elektronicznej oraz optycznej stabilizacji obrazu i posiadają 40-krotny cyfrowy zoom, a także nagrywają wideo w jakości 4K. Jest także sensor dToF, który rejestruje głębię obrazu oraz zapewnia szybsze i znacznie dokładniejsze ustawianie ostrości.

Przedni aparat ma 16 MP i również nagrywa wideo w 4K, a dodatkowo obsługuje system rozpoznawania twarzy 2D. Użytkownikom przyda się również sztuczna inteligencja, która wykrywa ruch i umożliwia wykonanie zdjęcia bez wciskania migawki, samodzielnie wybierając odpowiedni moment.

Honor Magic V2
Źródło: Honor

Sprzęt zasila bateria o pojemności 5000 mAh, która współpracuje z 66 W systemem szybkiego ładowania SuperCharge. Systemem operacyjnym jest natomiast MagicOS bazujący na Androidzie 13, wyposażony w wiele użytecznych funkcji takich jak AI Privacy Call 2.0. To opcja, która w inteligentny sposób dostosowuje dźwięk rozmowy do hałasu otoczenia. Rozmówca jest doskonale słyszalny, ale tylko dla właściciela telefonu, nie zaś osób postronnych.

Honor Magic V2 nie należy do tanich smartfonów. W Europie trzeba za niego zapłacić aż 1999 euro w podstawowej konfiguracji. Daje to w przeliczeniu 8655 zł. W sprzedaży pojawi się też bardziej ekskluzywna wersja Porsche Design Magic V2 RSR, ale jej ceny na razie nie znamy.

You may also like...