Elsonic EK-MD088 – nietypowy monitor do czytania mediów społecznościowych

Japońska firma Elsonic zaprezentowała niezwykły monitor Elsonic EK-MD088. Ma on 8,8″ i rozdzielczość 420 x 1920 pikseli, a powstał z myślą o czytaniu mediów społecznościowych.

Monitory komputerowe mogą jedynie różnić się przekątną oraz proporcjami, jednak zasadniczo ich kształt jest standardowy. Okazuje się jednak, że istnieją modele, które znacznie odbiegają od tych standardów, a jednym z nich jest Elsonic EK-MD088, opracowany przez japońską firmę Elsonic.

Jeśli spojrzycie na poniższe zdjęcie to zauważycie, że monitor wygląda zupełnie inaczej, niż modele dostępne w sklepach. Sprzęt ma bowiem 8,8″ panel o prostokątnym kształcie i rozdzielczości 420 x 1920 pikseli. A wyceniono go na 14 800 jenów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 550 zł.

Elsonic EK-MD088

Tak wysoki monitor nie bardzo nadaje się do codziennej pracy z komputerem, więc pojawia się pytanie do jakich zastosowań powstał. Najwyraźniej zaprojektowano go do wygodnego przeglądania mediów społecznościowych, takich jak Instagram czy Twitter, gdyż taka konstrukcja matrycy znacznie ułatwia przewijanie tekstu. Zapewne przydałby się również jako pulpit nawigacyjny do monitorowania urządzeń z kategorii Internetu Rzeczy.

Monitor wyposażono w złącze USB-C służące do zasilania, a także port mini-HDMI do transmisji obrazu. Nie posiada jednak wbudowanej baterii, więc jest to raczej sprzęt stacjonarny, ale dzięki sprytnej podstawce nie zajmuje wiele miejsca.

Elsonic EK-MD088

Elsonic EK-MD088 będzie dostępny tylko w Japonii, zaś w sprzedaży pojawi się tam w lutym przyszłego roku. Pewne jest jednak to, że nie będzie to hit sprzedaży i zainteresuje jedynie określonych klientów.

Źródło

You may also like...