Energizer z największą na świecie baterią nie pojawi się w sprzedaży

Pomysł wprowadzenia do sprzedaży smartfona Energizer Power Max P18K z gigantyczną baterią, spalił na panewce. Producent nie zebrał wystarczającej ilości pieniędzy.

Kilka miesięcy temu informowałem, iż firma Energizer zaprezentowała ponad 20 nowych smartfonów. Jednym z urządzeń, które szczególnie się wśród nich wyróżniało był model Energizer Power Max P18K. Ten nietypowo gruby smartfon miał rozwiązać odwieczny problem z bateriami urządzeń przenośnych, gdyż jego akumulator ma pojemność aż 18000 mAh.

Według deklaracji producenta, tak duży akumulator spowodowałby, że użytkownicy mogliby zapomnieć czym jest ładowarka. Wystarczyłoby go bowiem naładować raz na miesiąc i przez ten czas w pełni wykorzystywać. Producent twierdził bowiem, że bateria wystarczy na 90 godzin rozmów, albo dwa dni nieprzerwanego oglądania filmów. W trybie czuwania, telefon działać miał natomiast przez 50 dni.

Za opracowanie tego sprzętu odpowiedzialna jest firma Avenir Telecom, która ma licencję na wykorzystywanie marki Energizer. Przedsiębiorstwo w celu realizacji tego projektu zorganizowało na platformie Indiegogo zbiórkę, która miała zapewnić fundusze na rozpoczęcie produkcji.

Niestety pomysł na telefon z tak dużą baterią, nie przypadł internautom do gustu. Avenir Telecom potrzebowało 1,2 mln dolarów, lecz udało się zebrać tylko 15 005 dolarów.

Brak zainteresowania tym produktem wynikać może przede wszystkim z jego rozmiaru. Tak duża bateria zajmuje bowiem sporo miejsca, więc Energizer Power Max P18K wygląda jak cegła. Nie każdemu uśmiecha się nosić taki sprzęt w kieszeni, szczególnie że swoje również waży.

Energizer Power Max P18K

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...