Energizer zapowiedział dwa budżetowe smartfony

Firma Energizer znana z produkcji baterii, ma w swej ofercie także smartfony. Właśnie zapowiedziała dwa nowe modele, mianowicie Power Max P490S i Power Max P490.

Wszyscy widzieliśmy telewizyjne reklamy z króliczkiem firmy Energizer, jednak znany producent baterii ma w swej ofercie także sprzęt mobilny. Przedsiębiorstwo oferuje już kilka modeli smartfonów i niebawem rozszerzy ich liczbę o dwa zupełnie nowe, które zostały właśnie zapowiedziane.

Pierwszym jest Power Max P490S, który posiada 4,95″ wyświetlacz o proporcjach 18:9 oraz rozdzielczości 960 x 480 pikseli. Ekran jest oczywiście chroniony hartowanym szkłem, zaś obudowę zaprojektowano w taki sposób, by zabezpieczała sprzęt przed wstrząsami.

Ma także czterordzeniowy procesor MediaTek MT6739 SoC z 2 GB RAM i 16 GB pamięci flash. Producent deklaruje również, że na jednym ładowaniu sprzęt zapewni do 12,5 godziny rozmów w 2G oraz 7 godzin po przełączeniu na 3G. Nieco bardziej budżetowym sprzętem jest Power Max P490, który ma procesor MediaTek MT6580 oraz 1 GB RAM i 8 GB pamięci flash. Taki sam jest również wyświetlacz.

Reszta specyfikacji technicznej również jest zbliżona. Oba smartfony posiadają więc dwie podwójne kamery. Tylne wyposażono w matryce 12 MP oraz VGA, które nagrają nam wideo w rozdzielczości 1080p. W modelu Power Max P490 wideo nagrywane jest tylko w 720p. Przednie kamery mają matryce 5 MP i VGA. Jest również czytnik linii papilarnych zabezpieczających sprzęt przed niepowołanym dostępem oraz gniazdo słuchawkowe. Systemem operacyjnym jest Android 8.1 Oreo.

Dodatkowym atutem w Power Max P490S jest internet LTE, natomiast Power Max P490 musi zadowolić się internetem 3G.

Energizer nie podał jeszcze cen obu modeli, ani daty ich premiery. Zważywszy jednak na specyfikację sprzętu, koszty zakupu nie powinny być szczególnie wysokie.

Energizer

Energizer

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...