Mówienie o wadach RED Hydrogen One może być kosztowne

Wiemy już kiedy trafi najbardziej niezwykły smartfon RED Hydrogen One. Jego producent ujawnił właśnie datę wprowadzenia go na rynek, którą ustalono na 9 października.

Już wkrótce będziemy mogli przekonać się na ile prawdziwe były zapewnienia firmy RED, dotyczące funkcjonalności jej pierwszego smartfona. Producent profesjonalnych kamer filmowych potwierdził bowiem, kiedy sprzęt trafi na sklepowe półki.

RED Hydrogen One to bez wątpienia jeden z najbardziej oryginalnych smartfonów, jaki ma pojawić się w sprzedaży. Urządzenie jest bowiem naszpikowane nowoczesną technologią, gdyż posiadać ma m.in., holograficzny wyświetlacz oraz kamerę rejestrującą obraz w 3D. Niestety takie wyposażenie mocno wpłynie na jego cenę, gdyż sprzęt kosztować ma aż 1295 dolarów i będzie dostępny na razie tylko w wersji aluminiowej. Wariant z tytanu pojawi się w sprzedaży dopiero w przyszłym roku.

Dodam, że 9 października telefon otrzymają tylko klienci, którzy zakupili go w przedsprzedaży. Pozostali będą musieli poczekać do 2 listopada, bowiem dopiero wtedy urządzenie trafi do oferty kilku operatorów. Osoby zamawiające RED Hydrogen One w przedsprzedaży mogą go jednak dostać znacznie wcześniej, mianowicie w okresie od 31 sierpnia do 11 września.

Stanie się to możliwe dzięki programowi dla deweloperów o nazwie Houdini, oferującym witrynom technologicznym możliwość przetestowania sprzętu. Nie będzie to jednak ostateczna wersja, lecz produkcyjne próbki z przedpremierowym oprogramowaniem. Ma to na celu promowanie teleonu, lecz zostanie objęte pewnymi obostrzeniami. Testerzy dostaną zgodę na zamieszczanie w sieci fotek telefonu, lecz nie będą mogli go rozbierać. Mogą też zamieszczać zdjęcia robione jego kamerą. Nie mogą natomiast negatywnie wypowiadać się na jego temat, mówić o ewentualnych problemach, bugach, awariach, czy też krytykować jakości zdjęć. Każdy kto złamie ten zakaz, będzie musiał zapłacić 1000 dolarów kary.

RED Hydrogen One

Źródło: Reddit.com

You may also like...