Epson Moverio kolejnym klonem Google Glass

Publikując informację o australijskim hakerze, który wykonał klona Google Glass zasugerowałem, że wkrótce takich urządzeń pojawi się na rynku znacznie więcej. Okazuje się, że miałem rację, ponieważ kolejnym klonem okularów jest Epson Moverio.

Epson Moverio to urządzenie, które początkowo było projektowane jako sprzęt do oglądania filmów wideo, jednak w rękach inżynierów z APX Labs zmieniło się w coś więcej. Gadżet został wyposażony w kamerę, mikrofon oraz 9-osiowy sensor ruchu, dzięki temu świetnie sprawdza się z technologią rzeczywistości rozszerzonej.

Teraz funkcjonalność urządzenia powiększyła się o sterowanie gestem i głosem, ale na tym nie koniec. Okulary wykorzystują technologię określaną mianem Northstar. Jest to seria punktów zlokalizowanych w polu widzenia, dzięki czemu poprzez obrócenie głowy w określonym kierunku, dostajemy się do treści AR. Jak to działa? Na przykład jeśli spojrzymy na ulicę, wówczas na horyzoncie prezentowana jest ich mapa. Funkcja będzie też współpracować z internetowymi witrynami, prezentując nam nagłówki wiadomości w formie wideo.

Nie mogło też zabraknąć społecznościowych aspektów, a więc posiadacz Epson Moverio będzie mógł dzielić się z przyjaciółmi wspomnianymi wideo nagłówkami.

Na razie jest to tylko prototyp, ale całkiem obiecujący, Poniższe wideo objaśnia nam działanie nowych okularów.

Źródło: Engadget.com

You may also like...