Kamera sferyczna do Essential Phone

Zaprezentowany dziś Essential Phone, będzie sprzedawany z dodatkowymi akcesoriami. Jednym z nich jest kamera sferyczna nagrywająca obraz w 360 stopniach.

Rosnąca popularność gogli VR sprawia, że producenci sprzętu wprowadzają na rynek coraz więcej kamer rejestrujących obraz w 360 stopniach. Jedną z najpopularniejszych jest Samsung Gear 360, nowa kamera sferyczna opracowana przez inżynierów Samsunga do jego smartfonów.

Kolejnym gadżetem tego typu jest kamera sferyczna, która będzie sprzedawana wraz z nowym smartfonem Andy Rubina – Essential Phone. Jest to specjalny moduł nakładany na obudowę telefonu. Waży tylko 35 gram i posiada dwa sensory 12 Mpix połączone z soczewkami typu rybie oko. Dzięki temu może rejestrować obraz w 4K w 360 stopniach, przy 30 klatkach na sekundę.

Kamera ma również cztery mikrofony do rejestrowania dźwięku, zaś energię do zasilania ciągnie ze smartfona, poprzez specjalne złącze służące do podłączenia akcesoriów. Oznacza to, że jej używanie nieco zredukuje czas działania telefonu.

Kamera sferyczna będzie kosztować 199 dolarów. Jeśli jednak zdecydujemy się ją zakupić wraz z Essential Phone, wówczas do ceny telefonu dopłacimy 50 dolarów.

Kamera sferyczna

Kamera sferyczna

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...