Essential Phone : znamy oficjalną specyfikację

Andy Rubin, współtwórca Androida, ujawnił wreszcie specyfikację swego pierwszego smartfona. Essential Phone będzie flagowym modelem ze Snapdragonem 835.

Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze doniesienia dotyczące pierwszego smartfona, nad którym pracował Andy Rubin, współtwórca Androida. Teraz możemy poznać jego oficjalną specyfikację techniczną, z której wynika, że produkt będzie flagowcem o niezłej specyfikacji.

Sprzęt nazywa się Essential Phone i przedstawia się bardzo interesująco. Telefon posiada lekką wytrzymałą obudowę wykonaną z połączenia ceramiki oraz tytanu, czyli materiału, z którego powstają luksusowe zegarki. Tytan jest bardziej odporny na zarysowania i wgięcia, więc użytkownicy tego telefonu nie będą musieli kupować etui.

Zainstalowano w niej rozciągający się od krawędzi do krawędzi, 5,71″ wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1312 pikseli i jasności 500 nitów o proporcjach 19:10. Pod maską znajduje się najmocniejszy obecnie procesor, czyli Snapdragon 835, który połączono z 4 GB RAM oraz 128 GB użytkowej pamięci. Z tyłu znajdziemy podwójną kamerę z sensorami 13 Mpix i soczewką F/1.85, nagrywająca filmy w 4K. Z przodu zainstalowano kamerę z sensorem 8 Mpix f/2.2. Są też cztery mikrofony z technologią redukcji szumów, zapewniające doskonałą jakość rejestrowanego dźwięku.

Essential Phone wyposażony zostanie w Androida i będzie dostępny w kolorach: Black Moon, Stellar Gray, Pure White oraz Ocean Depths. Zasilanie dostarczy mu bateria o pojemności 3040 mAh.

Na amerykańskim rynku kupimy go już za 699 dolarów. W komplecie z kamerą 360 stopni, będzie kosztował 749 dolarów. Po szczegóły techniczne nowego telefonu zapraszam na stronę producenta.

Essential Phone

Essential Phone

Źródło: Essential.com

You may also like...