Essential Phone nagra nam sferyczne wideo

Posiadacze Essential Phone otrzymali właśnie nową aktualizację oprogramowania. Dzięki niej, mogą nagrywać sferyczne wideo i umieszczać je na YouTube Live 360.

Choć Essential Phone nie sprzedaje się zbyt dobrze w i kilka miesięcy od premiery, producenci parokrotnie obniżyli jego cenę, to nie zamierzają go porzucać. Wciąż wspierają swój sprzęt i właśnie wypuścili kolejną aktualizację, usprawniającą działanie aplikacji obsługującej kamery.

Udostępniony patch wprowadza wsparcie dla YouTube Live 360. Posiadacze smartfona, mogą więc rejestrować sferyczne wideo i wrzucać je następnie na znany portal. Otrzymali też możliwość korzystania z Facebook Live 360 i transmitowania wideo na żywo w czasie rzeczywistym.

Naturalnie aby móc skorzystać z nowej funkcjonalności, użytkownik musi posiadać Essential 360 Camera. Jest to sferyczna kamera, zaprojektowana specjalnie do tego modelu smartfona. Akcesorium montowane jest do telefonu za pomocą magnesu i posiada dwa 12 MP sensory z obiektywami typu rybie oko oraz własny procesor Qualcomm Snapdragon 625. Dysponuje także czterema mikrofonami, służącymi do rejestrowania dźwięku przestrzennego.

Essential 360 Camera dostępna jest na stronie producenta w cenie około 160 dolarów. Natomiast za Essential Phone użytkownik musi zapłacić około 500 dolarów, w zależności od sklepu.

Essential Phone

Źródło: Slashgear.com

You may also like...