Essential Phone zapewni lepszy dźwięk na słuchawkach

Producent smartfona Essential Phone potwierdził, że wkrótce do sprzedaży trafi przejściówka pozwalająca podpiąć przewodowe słuchawki. Zapewni też wysoką jakość dźwięku.

Essential Phone PH-1 jest jednym z wielu smartfonów, których producent zrezygnował z instalacji 3,5 mm gniazda słuchawkowego. Użytkownicy tego modelu muszą więc zakupić słuchawki bezprzewodowe, albo też skorzystać z przejściówki wykorzystującej złącze USB-C i oferującej gniazdo 3,5 mm.

Jakość dźwięku zapewniana przez taką przejściówkę bywa jednak różna, chyba że producent specjalnie o to zadbał. Tak też zrobiła firma Essential, która zapowiedziała nową przejściówkę do Essential Phone PH-1, zapewniającą dźwięk HD. Produkt wyposażono w przetwornik DAC ESS Sabre, który znacznie podnosi jakość muzyki transmitowanej do słuchawek.

Producent zapewnia, że przejściówka jest już niemal gotowa do premiery, zaś aktualnie przechodzi ostatnią fazę zatwierdzania przez FCC. Proces ten potrwa łącznie około sześciu tygodni, więc jest duża szansa, że gadżet pojawi się w sklepach jeszcze w tym roku. Firma zapewniła, że wkrótce poda więcej informacji dotyczących daty premiery oraz ceny nowego produktu.

Essential Phone

Źródło: Reddit.com

You may also like...