Etui do smartfona z własnym dronem

Zasadniczo rolą etui do smartfona jest ochrona urządzenia przed uszkodzeniami. Nieco inna funkcję ma Drone-in-a-Phone, koncepcyjna obudowa przedstawiona przez finalistów tegorocznej edycji konkursu British Inventors Project, firmę Buzz Technology.

W produkcji nietypowych akcesoriów do smartfonów przodują Japończycy, którzy często oferują nietypowe gadżety, takie jak chociażby majteczki do iPhona chroniące przycisk Home przed wytarciem. Brytyjczycy z Buzz Technology wcale nie są od nich gorsi i podczas konkursu o nazwie British Inventors Project, przedstawili koncept niezwykłej obudowy wyposażonej we własnego drona.

Co więcej, koncepcja nie kończy się tylko na samym pomyśle, gdyż jeszcze w tym roku na Kickstarterze wystartuje kampania, która pozwoli zebrać fundusze na rozpoczęcie produkcji tego niezwykłego gadżetu.

Obudowa posiada w standardzie trzy moduły kamery w tym także z szerokokątnym obiektywem typu rybie oko oraz do zdjęć macro, które mogą zostać podczepione do drona lub innych akcesoriów. Jest także magnetyczny zaczep, pozwalający podczepić kamery np. do kasku, roweru, czy motocykla oraz wbudowany wysuwany kijek do selfie, jak również para okularów w stylu Google Glass, które pozwalają sterować kamerą i robić zdjęcia oraz nagrywać filmy.

Najciekawszym elementem obudowy jest jednak wspomniany dron, niewielkie urządzenie, które będzie mogło latać przez około 25 minut, a gdy zostanie ponownie schowany do obudowy, ma się ładować z baterii smartfona. Maszyna zostanie także wyposażona w kamerę o rozdzielczości 8 Mpix lub 12 Mpix i będzie przesyłać do smartfona zdjęcia drogą bezprzewodową. Całość została wykonana przy pomocy drukarki 3D.

Etui do smartfona Drone-in-a-Phone na razie jest wciąż na etapie rozwoju i nie wiadomo jeszcze kiedy wystartuje na Kickstarterze jego kampania.

etui do smartfona

Źródło: Buzztechnology.co.uk

You may also like...