Etui do iPhona są groźne dla skóry

Etui do iPhona firmy MixBin Electronics, produkowane dla marki Victoria’s Secret, zostały wycofane ze sprzedaży. Brokatowe obudowy powodują chemiczne oparzenia skóry.

Jeśli ktoś z Was kupił brokatowe etui do iPhona wyprodukowane przez MixBin Electronics, powinien jak najszybciej zwrócić je do sklepu. Okazuje się bowiem, że środki wykorzystane do ich produkcji są groźne dla ludzi i wywołują chemiczne oparzenia skóry.

Obudowy stworzone dla modeli iPhone 6, 6s oraz 7, powstały dla wielu marek. W tym także dla Victoria’s Secret znanej z produkcji ekskluzywnej bielizny dla kobiet. Produkty zostały już wycofane z rynku amerykańskiego, ale jak dotąd sprzedano ponad 260 tys. takich obudów, więc ich nabywcy powinni zwrócić je do sklepu.

Ekspertyzy wykazały, że ciecz i brokat, którymi wypełnione są obudowy, powodują zaczerwienienie skóry, swędzenie, pęcherze, a nawet chemiczne oparzenia. Nie wiadomo jaka substancja znajduje się w tych produktach, ale jest na tyle groźna, by wycofać z rynku całą partię obudów.

Do tej pory były już 24 zgłoszenia chemicznych oparzeń, z czego 19 pochodziło ze Stanów Zjednoczonych.

Etui do iPhona

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...