Gamingowy serwis Netflixa będzie całkowicie darmowy

Netflix niedawno potwierdził plany stworzenia serwisu z grami, a teraz zdradził szczegóły dotyczące jego kosztów. Usługa będzie całkowicie darmowa dla subskrybentów platformy.

Parę miesięcy temu pojawiły się plotki sugerujące, iż Netflix planuje rozszerzyć swą ofertę o serwis oferujący gry w streamingu. Nowa usługa miałaby konkurować z takimi serwisami jak Google Stadia, Geforce Now, czy też Xbox Game Pass, oferując fanom gry w abonamencie.

Kilka dni temu firma oficjalnie potwierdziła te doniesienia ujawniając, że nowa platforma wystartuje w przyszłym roku. Wówczas nie zdradziła żadnych szczegółów, ale zrobiła to teraz w najnowszej notatce dla inwestorów. Najważniejszą zawartą w niej informacją w jest niewątpliwie wzmianka o zerowych kosztach korzystania z nowej platformy. Aktualni subskrybenci serwisu nie zapłacą za dostęp do gier ani grosza więcej, gdyż będzie on wliczony w cenę podstawowej usługi.

Platforma potwierdza również, że początkowo skupi się na grach mobilnych, choć na razie nie wiadomo nic więcej na temat zawartości którą zaoferuje. Można jednak założyć, że oferowanymi grami będzie można bawić się na smartfonach oraz tabletach. Być może w dalszej kolejności dołączą do nich także produkcje stworzone na pecety oraz konsole.

Wejście Netflixa na rynek gier wideo nie powinno być dużą niespodzianką. Firma zdominowała bowiem rynek streamingu wideo, więc teraz zapewne zechce powtórzyć to samo w kolejnej branży związanej z rozrywką.

Netflix

Źródło

You may also like...