DuckDuckGo ukryje nasz prawdziwy email przed spamem

Przeglądarka DuckDuckGo wprowadza kolejną funkcję chroniącą prywatność użytkownika. Nowa opcja pozwala ukryć swój prawdziwy email, zastępując go darmową skrzynką w domenie @duck.com.

Ochrona naszej prywatności w sieci jest bardzo istotna, gdyż dzięki temu bronimy się przed różnego rodzaju oszustwami. Niestety nie jest też łatwa, ale na szczęście istnieje wiele narzędzi, które mogą nam w tym pomóc.

Jednym z bardziej znanym ze sposobów ochrony prywatności podczas korzystania z sieci jest anonimowa przeglądarka DuckDuckGo. Narzędzie wyposażono w szereg mechanizmów chroniących naszą prywatność podczas przeglądania stron, lecz nie jest ono idealne i przestępcy potrafią wyłudzić nasz adres email. Wykorzystują go następnie do różnego rodzaju działań takich jak phishing, dzięki którym mogą poznać nasze dane osobowe lub uzyskać dostęp do konta.

Najlepszym wyjściem byłoby więc stworzenie fałszywej skrzynki pocztowej, wykorzystywanej tylko do usług internetowych. Nie każdy jednak chce się w to bawić, dlatego DuckDuckGo oferuje nową funkcję o nazwie Email Protection. Opcja dostępna w najnowszej becie aplikacji, pozwala wygenerować prywatny adres email przeznaczony wyłącznie do użytku online.

Wygenerowany adres możemy podawać podczas rejestracji do wszelkiego rodzaju usług sieciowych. Trafiające tam emaile będą następnie przekazywane na nasz główny adres, rzecz jasna po uprzedniej filtracji. Dzięki temu pozbędziemy się także spamu oraz zmniejszymy ryzyko, że ktoś zechce wykorzystać adres do phisingu. Opcja jest oczywiście całkowicie darmowa.

Email Protection jest jedną z wielu funkcji o podobnym przeznaczeniu, dostępnych na rynku. Bardzo przypomina w działaniu opcję Hide My Email oferowaną przez koncern Apple, która również pozwala ukryć prawdziwy adres za wygenerowanym emailem.

DuckDuckGo

Źródło

You may also like...